Deprem ve Uyuşturucu

Gözler ve gönüller kör oldu mu lafın, sözün kıymeti kalmıyor. Türkiye’de tam böyle durumda.

Üniversitelerin, siyasetin, iş dünyasının; bürokratların yazarın, çizerin hatta okurun gözleri ve gönülleri kör oldu. Topyekün körlük yaşıyoruz.

Türkiye hızla iki sahada uçuruma gidiyor. Depremin artık ayak sesleri falan gelmiyor, gürültüsü duyuluyor.

Bütün kış dönemi Akdeniz ve Ege illeri ile beraber deniz alanları da sallandı, kimseden tık yok. Tüm Türkiye iç mücadeleye, seçimlere, kitlenmiş, cemaat denen alçak çete Türkiye batabilir havasında, belediye başkanlarını parti gözetmeden söylüyorum Allah (c.c.) selametlerini versin zırnık kımıldamıyorlar böyle bir zeminde ülke insanı da burnunun ucundaki tehlikeyi görmüyor goy goyla vakit geçiriyorlar hal böyleyken de bize de kaderimizi yaşamak düşüyor.

Bir ülke 1999 depreminden o büyük felaketi yaşadıktan sonra kentsel dönüşümleri bitiremezmiy di?

Böylesine bir aymazlık olur mu?

Basına halkı korkutacak yayınlar yapmayın diye tavsiye edilerek hatta baskı yapılarak depreme tedbir alınır mı?

Depremle ilgili bir arpa boyu yol alamadık ne yazık ki.

Ya uyuşturucu meselesi, ayladır yıllardır sentetik uyuşturucu kullanımında dünyadaki tüm ülkelerden daha ileri boyutta olduğunu yazıyoruz.

Sadece biz değil?

Konuyu araştıran ölüm rakamlarını, yakalanan hap sayılarını analiz eden ve tehlikeyi fark eden tüm yazarlar kalemlerinin gücü nispetinde, dilleri döndüğünce yazıyor, çiziyor.

Sonuç; kocaman sıfır.

Daha önce onlarca kere rakamlarla ifade ettik; başkaları da ifade etti. Aklımızın erdiğince çözüm yollarını söyledik, başkaları da söyledi tık yok.

Ankara sıkıştı mı çözüm kolay gönderin para, polisin imkânlarını arttırın o kadar. İyi de artık devasa hale gelmiş meseleyi polisiye tedbirlerle çözemezsiniz.

Milli Eğitimden Sağlık Bakanlığına, Adalet Bakanlığından Spor Bakanlığına herkesin taşın altına elini sokacağı bir belayla karşı karşıyayız.

Bir nesli değil birkaç nesli kaybetmiş vaziyetteyiz. Sentetik haplar nerdeyse tüm dünyamızı sarmış vaziyette, görmüyoruz, duymuyoruz, konuşmuyoruz.

Seçim beyannameleri açıklandı üç partinin de seçim beyannamesinde depreme karşı alınacak tedbirlerle ilgili ve uyuşturucuyla mücadeleyle alakalı bir metin okudunuz mu?

Ben görmedim, okuyanı da duymadım. Gören varsa şimdiden hepsinden özür diliyorum.

Türkiye’nin en önemli meseleleri yok sayılmış. Bir problem yok sayılırsa yok olur zanneden devleti ve milleti yönetmeye talip merkezlerle karşı karşıyayız.

Eee o zaman bize düşen de çenemizi kapatıp oturmak.

Sağlıcakla kalın…

YORUM EKLE