Çin'de Beyaz Piremitlerde Tarihin Sırları

Netpano.com’da Oktan Keleş’in bir yazısı çıktı. Bilginlerin hemen incelemesi gereken tarih sırları bu yazıda. Tarihimizin sırları ancak böyle ortaya çıkacak. Kazım Mirşan ve Oktan Keleş gibi insanların derin araştırmalarıyla. Sizin için seçtiklerimi okur musunuz?
Şimdi, bu konuda bilinen birkaç kısa bilgiyi tekrar gözden geçirelim:

Bu konuda anlatıla gelen bilgiler şöyle; (burada anlatılan bilgilerin doğruluğu veya yanlışlığı konusunda şimdiye kadar elimizde kesin bilgiler yoktu.) Çin’in Xian bölgesinde, 300 metre olduğu söylenen dev bir piramit ve etrafında çeşitli boyutlarda pek çok piramitler olduğu ifade edilmektedir. Bu piramitler Orta Amerika’daki piramitler gibi düz bir tepeye sahiptir. Bu piramitlerin 5000-6000 yıllık oldukları tahmin edilmektedir.

Beyaz piramitleri, 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussan, Hindistan’dan Chungking’e erzak taşırken gördüğünü rapor etti. Kireçtaşından yapıldıklarını tahmin ettiğini söyledi. Böylece bu bölgedeki dev piramitleri tartışmaya açmış oldu. Alman araştırmacı yazar, Hartwig Hausdorf bölgeyi bizzat ziyaret etti. Birçok materyal ve bilgi topladı, hatta birkaç fotoğraf elde etti. Ancak bu fotoğraflar birkaç tane ve uzaktan çekilmiş idi. Daha sonra, Çin yönetimi, bu bölgede araştırma yapmayı, hem yabancı araştırmacılara hem de kendi araştırmacılarına ve arkeologlarına  yasakladı.

1954 yılında C-54 uçağından çekilen ilk fotoğraf Life Dergisi’nde yayınlandı. Hausdof bu piramitlerde, ön Türklere ait yazıtlar ve çok değişik mumyalar olduğunu söylese de delillendiremediği için bu bilgileri  kuşkuyla karşılanmıştır.

Bu konuda araştırma yapmak isteyen birçok araştırmacı ve arkeolog Çin hükümetine başvurmuş ama başvuruları geri çevrilmiştir. Zaman zaman buraya turist olarak giden araştırmacılar, piramitleri uzaktan gördüklerini ve etrafta yöresel kıyafetler içinde Çinli köylüleri gördüklerini ifade etmişlerdir.

Çin’in, bu piramitler gizlemek için üzerlerine toprak döküp ağaçlandırdığı da  söylenmektedir.

Yazarımız birçok güçlüğü aşarak beyaz piramidin içine girer. İşte orada gördüklerinden, anlattıklarının bir bölümü:

Çinli ihtiyar, bir anda saygıyla eliyle işaret ederek feneri gösterdiği yöne tutmamızı söylüyor. Feneri, gösterdiği yöne tuttuğumuzda, buranın bir mezar odası olduğunu anlıyoruz. İki metreye yakın boyu olan bir mumya var yerde. Heyecanımız iyice arttı. Mumyanın yanı başında bir kayada çeşitli işaretler ve yazılar görüyoruz. Ay yıldız, kurt başları ve şok olduğumuz şeyi ışığı tuttuğumuzda görüyoruz. Duvarda, üç metreye yakın boyu olan, muhtemelen granit taştan yapılma bir kafa heykeli.

Enteresan olan çift boynuzu veya antene benzer iki tane obje var baş kısmında. Kafasının ortasında yine ay yıldız  simgesi göze çarpıyor. Biz artık ihtiyar Çinli’ye aldırış etmeden, gördüğümüz her şeyin  fotoğrafını çekmeye başlıyoruz. İçerde yaklaşık 7-8 dakika kadar kaldık ki, ihtiyar Çinli acele çıkmamız gerektiğini işaret ediyor. Biz biraz daha kalıp, etrafı iyice incelemek istiyoruz. Yaşlı Çinli sertleşiyor, teklifimizi kabul etmiyor. Aşağı doğru merdiven ile inilen bir yer görüyoruz ve oraya inmek istiyoruz. Yaşlı Çinli, ‘oraya inişin çok zor olduğunu, indikten sonra çıkışın ise daha da zor olduğunu, buradan  acele çıkmamız gerektiğini’ söylüyor.

Çinli’nin bu kadar telaşlı olmasından ve sinirlenmesinden dolayı aşağı inemedik. Ancak fenerle şöyle etrafı bir taradığımızda; duvarlarda yazılar ve şekiller ile üst üste dizilmiş ve birbirlerine yapışmış tabletleri gördük daha fazlasını seçemedik. Bu bilgiler karşısında çok heyecanlandık. O inmediğimiz bölgede ise; ‘merdivenlerden aşağı inince, aşağıdaki yerde başka bir mumya olduğunu ve onun hiç bozulmadığını, ayrıca binlerce tabletler olduğunu, zamanla bu tabletlerin bir kısmının aşınarak birbirlerine yapıştığını ve bu piramidin, -muhtemelen- Oğuz Kağan’ın mezarı olduğunu’ söyledi. ‘Daha birçok mezar odaları olduğunu ve hepsinin kapalı olduğunu’ söyledi. ‘Çocukken birkaç tanesini gördüğünü, zamanla çöküntüler yüzünden kapandıklarını’ anlattı. Geniş bilgi ve piramitin içinden resimler için netpano.com’a bakılabilir.

Ek bilgi: Çin Hükümetinin izni ile şimdilerde Beyaz Piramitlerde bir bilim heyeti çalışıyor. İçlerinde iki Türk bilgin de var… Onların çalışmaları bittiğinde yazdıkları ilginç olacak.

YORUM EKLE