Çaresizlik Sendromu.....

 Muhalif ,muvafık kafa kafaya verdik,vatandaşta MHP'ye oy vermesi için gerekçe üretmesi gayretindeyiz.

Ancak boş.. Mızrak çuvala sığmıyor.MHP yönetimi elimizi kolumuzu öyle bağladı ki ; çaresiziz...

AKP- CHP koalisyonu için MHP'ye oy verin diyeceğiz ,diyemiyoruz.Alaya alınmaktan korkuyoruz.

AKP ile koalisyon yapıp iktidar oluruz diyeceğiz ama ,olsaydınız , elinizi tutan mı vardı? diye terslenmekten çekiniyoruz.

Oy verin diyeceğiz ama vatandaşın ,niye ? ne yapacaksınız oy'u ? sorusuna cevap üretemiyoruz..

MHP 'ye oy vermeyi, oy'u çöpe atma manasızlığına dönüştürebilme becerisini gösteren Bahçeli ve ekibi kendisinden beklenilenin ötesinde bir başarıya imza attı ..!

Elde kalan tek gerekçe var ,bir parça özenti kokuyor.İnadına MHP gibi bir şey..İnattan başka tutarlı ,tutulacak bir yanımız kalmadı da...

Ancak bizim inadımız başka bir inat, Bahçeli'ye inat , ekibine inat...Adam 18 yıldır ısrarla ''dağılın '' komutu veriyor ,takan yok !Allah var elinden gelen hiçbir şeyi esirgemedi dağıtmak için..Ne mümkün...

Kurbanlık koyunlar bibiyiz maşallah ! Tek- tük kaçan , tek- tük ekipçe kasaplara teslim edilip, boynu vurulanlar dışında sürü dayanışma içinde ! Birbirine ''kol vermekle'' meşgul. Yüksek sesle '' üzerimize oynanan oyunlar var ,aman oyunuzu esirgemeyin'' , alçak sesle ''Bahçeli'ye inat '' ,diyerek birbirimizi motive etme gayretindeyiz..

Aklımızın ,gözümüzün gördüğü gerçeğe ,gönlümüz razı değil..

Ülküsüzlük ,ilkesizlik ,tutarsızlık,siyasetsizlik ,teşkilatta keyfilik ,kıyım ,adam kayırma ,adam harcama fark etmez ,biz ülkücüyüz ,inadına MHP ... Direnişteyiz..Direneceğiz ,Bahçeli seçime girmeme kararı dahi alsa ,bir biçimde oyumuzu MHP 'ye vereceğiz!

Halimiz kara mizah konusu .Eleştirilecek bir tarafı kalmadı .Ortada herhangi bir konuda herhangi bir kriteri olmayan bir yapı var .Herhangi bir önceliği ,derdi mevcut değil ki ,söz dinletesin..Kendini bağladığı herhangi bir sözü ,siyaseti ilkesi ,gayesi yok ki , etki edesin...

Gözler kapalı ,kulaklar tıkalı... Neyini eleştireceksin ,eleştirsen ne olacak ?

Ancak oyunu vereceksin..Tabelaya ...Dağılmamakla övüneceksin...

Bahçeli ve ekibi de tabanı %10- 15 lik bir topluluktan tiranlığını sürdürecek bin delege devşirmenin başarısı ile mutlu olmaya devam edecek..! Dertleri yok deyip ,iftira etmişiz ,bundan başka dertleri yok..!

Türkiye zor bir dönemden geçiyor.Belki de tarihinde ülkücülere en fazla ihtiyaç duyduğu dönem.MHP devre dışı ,hem de MHP yönetimi sayesinde .Bu ne yaman bir çelişkidir ,katlanılabilir bir zulüm değil !

Artık kimse MHP 'nin çözümün bir parçası olmasını umut etmiyor. Siyasi muhatapları da ,tabanı da MHP yönetiminin ,ne yapacağını ,neyi hedeflediğini bilmiyor.MHP yönetiminin bildiğini de pek sanmıyor..MHP politikaları ''iyi saatte olsunların'' insafına kalmış ! Ne emrederlerse O ...!

Aldığı , alacağı oy başkalarının siyasi hesapları bakımından kamuoyunun ilgisini çekiyor.Türkiye'ye yol ,yön çizebileceği düşünülmüyor bile .Kimin siyasetine payanda olacağı tartışma konusu.

Kimileri oy'unu muhafaza etsin dua'sında ,kimileri baraj altı temennasında.

Biz..

Biz çaresiziz...Barajın altına inişte ,barajın üstü de ülkücüler için bir umut ,beklenti kaynağı değil. Bu ekip kendine rağmen oluşacak her türlü umudu boşa çıkarabilme güç ve yeteneğine sahip..! Şaşkınız.. Bu derece manasızlığı yorumlamakta mümkün değil ,eleştirmekte...''Hırsız evden olunca öküz bacadan çıkarmış'' deyip geçelim...

İki ay önceki genel başkan yardımcımız başka bir partide ,üstelik bakan . sekiz senedir meclis başkan vekilimiz ,tabanın sevdiği ender vekillerden Meral hanım liste dışı ..Niye ? Belirsiz..geçmişin ayrıntılarına girmeyelim ,saymakla bitmez belirsiz ihanetlerimiz ..!

MHP yönetimi Türkiye 'nin çaresizlerine çare üretmeme konusunda yeminli. Kendine rağmen oluşan çareleri yok etmede de kararlı..!Aslında çaresizlerinde MHP 'den bir beklentisi kalmadı . Adı üstünde çaresizler ve MHP çevresinde ümitsiz gezinmekteler..

'' Çıkmadık canda umut vardır '' umudu...

Tam bir çaresizlik sendromu...

Baki selamlar....

YORUM EKLE