Bu Nasıl Belediyecilik, Bu Nasıl Yöneticilik

 Bu ülkede alın teri ile çalışmaya azmetmiş insanların, Allah’larından başka kimsesi yok. Çalışacağım ele muhtaç olmadan, alın teri ile başım dik gezeceğim diyenlerinde baş düşmanı ülkeyi yönetme iddiasındaki yönetici ve bürokratlardır.

Allah’tan korkun, kuldan utanın…

Başta servisçi esnafı olmak üzere üreteceğim diyen, çalışacağım diyen, yatırım yapan, istihdam sağlayan insanlar size ne yaptı?

Oturduğunuz yerde teşvik etmek yerine yok etmeyi, üretene destek vermek yerine köstek olmayı iş edinmek için mi bu fakir milletin vergilerinden maaş alıyorsunuz?

Şu rezilliğe bakın, 25 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı’nın tahdit açıklamasından sonra yıllardır perişan olmuş servisçi esnafı kurtuldum derken, belediye başkanı ve iş bilmez bürokratlarının zalimce uygulamalarına takıldı.

25 Mayıs’tan beri çok bilmiş bürokratlar resmen zulüm yapıyor. Sen misin bunlara sormadan karar veren, Cumhurbaşkanı’na aha da aldığın kararı uygulamıyorum diyorlar. Perişan olan tabii ki, garip guraba esnaflar.

Bir yıldır ha bugün, ha yarın diye bekliyorlar. Neredeyse bir yıldır yol belgeleri verilmiyor. Yol belgesi olmadığı için binlerce araç yatıyor. Esnaf sözleşme yapamıyor, arabasını değiştiremiyor, belediye zırnık kadar esnafa bilgi vermiyor.

Arabasını değiştirse hakkı kayıp olur mu bilmiyor? Eskiyen araçlara iş bulamıyor. Bürokratın umurunda değil, kendilerine sorulmadan nasıl karar alınır kompleksindeler.

İşin garip tarafı, iktidar milletvekillerinden ses seda yok.

Gerçi sesleri çıksa ne olacak?

Cumhurbaşkanı’nı dinlemeyen bürokrat, milletvekili dinler mi?

Milletvekilinin kilosu kaç para?

Muhalefette aynı havada %50 oy verdikleriniz meselenizi çözsün teranesindeler.

Ezilen, yok edilen esnaf kimin umurunda?

Evinde çoluk çocuğuna pişirecek aşı, okula gönderecek harçlığı, üstüne giydirecek elbise parası, evinde yakacağının olmaması bürokratı ilgilendirir mi?

Esnaf yok oluyor umurlarında mı?

Sadece bu kesim mi perişan?

Laleli esnafı dökülmüş, Zeytinburnu esnafı perişan, Merter kan kusuyor kime ne?

Büyük şirketler peş peşe iflaslarını açıklamaya başladılar, bunlar için önemi var mı?

Yarın iş bırakmalar başlar, yol kesilmeye başlar, üç gün sonra da Ecevit hükümetinin kafasına yediği gibi, yazar kasayı kafanıza yersiniz.

Ondan sonra da, ah vah dersiniz. Gerçi siz demezsiniz, sizin diyeceğinizi biz demiştik olur. Çünkü millete siz muhatap değilsiniz. Yarın sokakta oy isteyecek siz değilsiniz. Bugün adam yerine koymadığınız milletvekilleri il ve ilçe başkanları nasıl olsa sokak, sokak, ev, ev gezer sizin makamlarınızı korur.

Allah (c.c.) hepinizin selametini versin…

Ey siyasiler!..

Olanı biteni görün, üreten kesim yok oluyor. Alın teriyle çalışarak istihdam olan, yanındaki çalışanlara da, ekmek veren kesim perişan, bu işin faturası size çıkacak görmüyorsunuz?

Bu millet yetki verdiğini yarın bir dakikada alaşağı eder. Dün dünyayı yönettiğini zannedenlerin bugün esamesi okunmuyor. Tarihten ders alamazsanız tekerrür eder.

Bıçak kemiği kesmeye başladı. Milletin halini anlayın ve çözüm bulun.

Terör balasından yanarken, en büyük yangının Esnaf sanatkârlarda, kobilerde kısaca üreten kesimlerde olduğunu görün, yarın çok geç olacak. Çok geç…

Bu millete yazık oluyor…

YORUM EKLE