Bu Kadar Gerilim Fazla

Bizim gibi onlarca stratejik dengeyi gözetmesi gereken bir ülke için seçim sürecince kullanılan dilin oluşturduğu gerilim çok fazla.

Özellikle iktidar sözcülerinin biz ve onlar üslubunun bu ülkeye bu millete bu coğrafyaya hiç bir katkısı olmaz.Kendi siyasi misyonlarına da zarar verir,veriyor da.

Bu üslup ve üslubun oluşturduğu zemin ülke ve millet düşmanlarına alan açar ki, oluşacak sonuçlar on yıllarca düzeltemez.

Daha bugün HDP binalarının bombalanması,Erzurum gibi yerde MHP'nin arabalarının taşlanması Türkiye'nin muhtelif yerlerinde AKP binalarına zarar verilmesi bu üslubun sonucudur.

Ayriyeten Cumhurbaşkanının bize Mısırın seçilmiş cumhurbaşkanına yapılanlar yapılmak isteniyor ön görüşü de hiç anlaşılır değil.

Yönetim ve demokrasi anlayışımızda aramızda neredeyse asırlık farklar bulunan bir ülkeyle Türkiye'yi mukayese etmek akıllara zarar bir şey.

Bu kadar yaşanmışlıklar,tecrübelerle oluşturulmuş kurumlardan sonra seçimle gelmiş Cumhurbaşkanının beni idam edecekler demesi anlaşılır gibi değil.

Bu ülkenin hiç bir ferdi hangi görüşe mensup olursa olsun Cumhurbaşkanını astırmaz.

Elli binin üstünde ölüme vesile olan bölücü başının orada durduğu yerde durmaya devam ettiği bir ülkede Cumhurbaşkanının asılma fikri ancak hezeyandır.

Türkiye Cumhuriyeti misyonu olan hukuku zaman zaman delinse de bir hukuk devletidir, demokrasi ile yönetilen bir yönetim anlayışı vardır.Bu millet de demokrasiyi sevmiş ve alışmışdır.

Bu saatten sonra geri dönüşü de yoktur.

Türkiye sandığa gidiyor Seçimlere de şurada yirmi gün kaldı. Milletimizin mutluluğu devletimizin bekası çocuklarımızın geleceği için Türkiye'yi gözleyen diğer Türk Cumhuriyetleri ve akraba topluluklarına örnek olmak için lütfen üslubumuza dikkat edelim.Kör hırsların kırıcı davranışların bu devlete hiç bir katkısı yok.

Türkiye bu seçimi kazasız belasız bitirmeli çıkan sonuçları da tüm siyasi partiler kabullenmelidir.


YORUM EKLE