Bıçak Kemiğe Dayandı

  Soğukkanlı analizler yapıp ,ciltler dolusu yazmak mümkün. Sonucun havanda su dövmek olduğunu ,sağır kulaklarda küpe oluşturacak bir etki bile yapmayacağını bile bile...

MHP 'nin dünü bugünü yarınına dair fikir ,teşkilat analizi yapmak,yoklar , olanlar, olmaması gerekenler hakkında ,tek tek yöneticiler ,yönetim biçimi ,siyasi ve ideolojik duruş ,teşkilat içi eğitimin yokluğu,propagandanın aczi,strateji yokluğu,taktik yoksunluk v.s..

Bütün bu başlıkları ve dahi başka şeyleri,önce teşkilat içi zeminde ele alacak , her seviyedeki teşkilatı yaşayan ,tartışan ,üreten bir yapıya kavuşturacak ve bu dinamizmden güç alacak bir yönetici ve yönetim biçimi yenilenmesi yaşanmadan söylenecek hiç bir şeyin bir mana ifade edeceğini sanmıyorum.

Teşkilatlar sözü olan hiç kimseyi dışlamayan bilakis teşvik eden bir platform haline gelmeden ,ülkücülerin muvafık ,muhalif demeden bir araya gelebildiği ,aşağıdan yukarıya ,yukarıdan aşağıya ,bilgi,fikir,düşünce ,insan akışının sağlandığı bir zemin olma özelliği kazanılmadan,önce ülkücüye ve halka dayanarak siyaset yapma alışkanlığı yeniden kazanılmadan, MHP 'deki siyasi faaliyet kısır ,neticesiz olmaya mahkumdur.

Bu gelişmelerin önünü açacak bir kurultaya ihtiyaç olduğunu herkes biliyor, üzerinde sorumluluk bulunan muhalif ,muvafık MHP yöneticileri hariç.!! Mesele çok ,söylenecek söz çok ,yapılacak iş çoktan da öte ..Ancak,sağırlaşmış, betona dönüşmüş vicdanlarda bir hareket yok, MHP'de bir hayatiyet,var olma refleksi yok..

MHP duruşunu kaybetti..İdeolojinin kof , içi boş bir söylem derekesine indirilmesi öyle bir alışkanlık yarattı ki ,MHP içinde siyaset yapmaya çalışanların özgün ,özgür siyasi bir duruşu kalmadı .Teferruatta bile ters düşenin ,gözden düşme korkusu şahsiyet bildiklerimizi kof bir kütük kadar manasız kıldı. Diğerleri zaten hain ilan edildi..

Adı muhalife çıkmış ama muhalefet yaptığı görülmemişlerde artık umudumuz!! Mızrağın ucu kendine dokunmadıkça tek bir kelam etmemekte kararlı ,geçmişte ucu dokunduğunda ah-vah etmiş ,soyut birkaç ilkeden bahsetmiş ,Bahçeli tekrar çağırdığında bayram harçlığı almış sübyanlar gibi sevinmiş bir güruhtan MHP 'yi düze çıkarması beklentisindeyiz..

Koray diyoruz,Akşener diyoruz ,Özdağ diyoruz ve bu isimlere kendimizce payeler, vasıflar biçiyoruz .Bahçeli ve ekibinin gerek teşkilat içi, gerekse anlamsız genel siyasetlerine mırıldanarak dahi karşı çıkmayı becerememişlerden ,MHP 'yi yeniden dizayn etmesini bekliyoruz..Tabii yine gıkları çıkmıyor..Birilerinin lütfüyle orda durduklarının bilincindeler.

Birisi gelip Bahçeli'yi devirse genel başkan olmaya hazırlar da ,elini taşın altına koymaya gelince yokları oynamadalar.Bozkurt karakteri yerini tilkiliğe bıraktı. Niyet okuma yoluyla hain ilan edilenlerden,bir parça öne çıktı diye gözden çıkarılmalardan ibret aldıkları kesin, bir açıdan haklılar..

Ancak iç bünyede hiç bir ölçüyü ,kıstası dikkate almayan 17 yıllık kaba despotizmin koflaştırdığı ,kısırlaştırdığı bir yapının, yeniden inşasının bütün bu olguları aşan bir idealizm rüzgarının ortama hakim olmasına ,silkinişin yaşanmasına bağlı olduğu gerçeğinden hareket etmeyen ,tilki hesaplarının yarını kalmadığı fark edilmelidir.

Ülkücü tabanla bütünleşerek,yeni bir sinerji yaratılmadan günü aşmak, artık kimse için mümkün değildir.

Bahçeli tilkilerin şahı konuşmuyor,çakalları konuşturuyor.O konuşmadıkça bunlarda susacak ,meseleyi zamana yayıp ,potansiyel gördüğü birkaçını yanına çekip ,birkaçını hain ilan edip, yola devam..Eski tas ,eski hamam ,tellaklar bile aynı...Hedef bu...

Akıllar başa devşirilmeli..Soğukkanlı ikbal ,istikbal ,koltuk hesapları bir yana konulmalı .. Gözümüzün önünde sabır ,çile ,emek alın teri ,gözyaşı ve kan'la yoğrulmuş bir yapı çatırdayarak çöküyor..Yürekler yangın yerine dönmüş..Hala mı gündeminiz küçük hesaplar..Ayak oyunları ,taktik manevralar...

Görünen bu da ,Bahçeli dahil teşkilatçılık oynayanların anlamadıkları da şu; Bıçak kemiğe dayandı... Sabırlar taştı...

Taban ya ne haliniz varsa deyip, sizleri küçük oyununuzla baş başa bırakıp işine gücüne bakacak ,adınız geçtikçe topunuzu lanetle anacak , ya da bir punduna getirip topunuzun anasını ağlatacak...

Yetti artık... Ya devlet baş'a ya kuzgun leş'e demiş atalarımız..Bu nokta sözün bittiği yer ve Ülkücüler bu noktaya çok yakın..

Acılarımızın yıkıcı bir öfkeye dönüşmesine ramak kaldı...

Sesimize kulak verin , ya adam olun ,dik durun ,hale bir çözüm yolu bulun , ya da toptan defolun.....

Baki selamlar...

YORUM EKLE