Başakşehir, Abdullah Avcı ve Emre Belözoğlu...

Beşiktaş – Başakşehir maçına ve ana konuma geçmeden önce Benfica karşısında muhteşem bir geri dönüşe imza atan ve UEFA Şampiyonlar Liginde na-mağlup olarak yoluna devam ederek Yüce Türk Milletini gururlandıran Beşiktaş’ ı yürekten kutlamak istiyorum.

Samet Aybaba ile başlayan Bilic ile devam eden ve Şenol Güneş hocanın takımın başına gelmesiyle tavan yapan bunu da Süper lig şampiyonluğu ile taçlandıran çok güzel bir süreç yaşıyor Beşiktaş. Taraflı ve tarafsız maçlarını izleyen herkesin büyük zevk alıp ve futbola doyduğu maçlar çıkarıyor Beşiktaş bu takımda emeği olan herkesi yürekten kutluyorum. Vodafane Arena’ nın büyüsü devam ettikçe Beşiktaş’ ı uzun süre bu şekilde izleyeceğimize inanıyorum.

Dün akşam Beşiktaş’ ın kendi saha ve taraftarı önünde lider Başakşehir oynadığı zirve mücadelesine gelecek olursak maçtan önce Beşiktaş tribünlerinde asılı olan ve statları olmadığı dönemde onlara statlarını açan Başakşehir’e teşekkür pankartını çok anlamlı ve güzel buldum. Aynı şekilde futbolcularında sahaya böyle bir pankartla çıkması Beşiktaş’ ın vefasını bir kez daha gösteren çok güzel bir tabloydu.

Maç başladığında ise neden Süper Lig de lider olduğunu dosta düşmana anlatmak isteyen bir Başakşehir ve yıllandıkça tatlanan şaraplar misali sahada parlayan bir yıldız gibi duran Emre Belözoğlu vardı. Ligin ilk maçında Fenerbahçe’ yi yenmiş, sahasında Galatasaray’ ı yenmiş ve bu maça na-mağlup lider çıkmış Başakşehir oynadığı futbolla hiçbir şeyin tesadüf olmadığını izleyen herkese anlatıyordu. Öyle ki yayıncı kuruluşun ekranlarında Başakşehir kalecisi Volkan Babacan’ ı ilk olarak 13. Dakika da görebildik. O da atılan bir geri pas neticesinde. Bu bile başlı başına Başakşehir’ in oynadığı futbola saygıyı artıracak önemli bir etkendir. Futbolumuzun parlayan yıldızı Cengiz ile golü de buldular, arkasından aynı futbola devam ettiler ve bir iki pozisyon daha bulup ikinci gole çok yaklaştılar ancak atamadılar.

Maçın 37. Dakikasında sakatlanan Emre Belözoğlu oyundan çıktı ve o Beşiktaş’ ı çaresiz bırak Başakşehir takımı birden sıradan bir takım haline düştü. İkinci yarının hemen başında kornerden atılan bir golle Beşiktaş beraberliği yakaladı ve maçın 80. Dakikasına kadar  üstün oynayıp çokça öne geçme fırsatı yakaladı ancak değerlendiremedi. 80. Dakika dan sonra yorulan Beşiktaş’ ın üstüne giden Başakşehir bu kez öne geçme fırsatları yakalasa da değerlendiremedi ve maç beraberlikle sonuçlandı.

Abdullah Avcı hocamızı bizlere bu takımı izlettiği için tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Ve iddia ediyorum Emre Belözoğlu’ nun sahada olduğu hiçbir maçta Türkiye’ den hiçbir takım bu sene Başakşehir’ i yenemez. 

YORUM EKLE