Azerbaycan "Canımız varlığına feda olsun Türkiye'm!" diyor

 Dün İstanbul'un Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör olayı ve sonuçta 50 civarında insanın hayatını kaybetmesi, 100'den fazla yaralının olması Azerbaycan halkını, kamuoyunu da sarstı. Bugün bütün Azerbaycan kamuoyu, devlet kurumları, siyasi çevreleri, Sivil Toplum Kuruluşları, medya, dininden, dilinden, tuttuğu pozisyonundan aslılı olmayan tüm vatandaşlarımız bu acıyı çekti.

Yerel medyanın manşetine bu olay dünya kamuoyuna iletildi. Yüzlerce Azerbaycanlı Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını ellerinde tutarak Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği binasına doğru hareket ettiler.

Bu kardeş Türkiye'mize bir destek örneğidir. Bu Türkiye'nin yanında olduğumuz demektir, derdi derdimiz, sevinci sevincimiz demektir. Azerbaycan kardeşinin üzüntüsüne acıdı ...

Türk dünyasını, Türkiye'yi seven Azerbaycan'ın her vatandaşı teröre lanet yağdırdı. Tüm sosyal ağlarda "Canımız varlığına feda olsun Türkiye'm!" çağrıları yazıldı.

Azerbaycan ve dünyada yaşayan bütün Azeriler Türkiye'de yaşanan terör olayının üzüldüklerini belirttiler, olay sonucu hayatlarını kaybeden şehitlere ve resmi Ankara'ya başsağlığı verdiler.

Biz biliyoruz ki, terörün, insani değerlerde hiçbir karşılığı yoktur ve olmayacaktır. Türk dünyası bu gibi hain ve alçak saldırılar karşısında topluluğundan asla ödün vermeyecek.

Bu konuda önlem almak için her zaman Türkiye'nin yanındayız. Millet olarak bizi bu kadar derin üzüntüye sevk eden bu hain saldırıda canlarını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine ve Türk dünyasına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Azerbaycan bir daha "Canımız varlığına feda olsun Türkiye'm!" diyor.

YORUM EKLE