Ayıbımız..!!

Bahçeli ve zihniyeti bizim ayıbımızdır..

8 Haziranda bu sarhoşluktan belki biraz ayılacağız ama pek bir faydası olmayacak bu ayıklığın.

Maalesef tepkisellikler üzerinden şartlandırılmış,sahte iktidar hevesleriyle bulandırılmış zihinlerimiz, sakin soğukkanlı analizler yapabilme ,iman ,irade,bilgi, emek ve alın teri ile yürüyebilme kabiliyetimizi dumura uğratmış durumda.

Yarınlarımızı belirleyecek yol haritamız ,inançlarımızdan ve günün şartlarından oluşturduğumuz kendimize özgü politikalarımız değil ...Karşı olduğumuzu söylediğimiz durumlara verdiğimiz tepki dahi bize özgü değil..

Eloğlunun yaptığı besteye uyduruk sözler yazan hafif müzik sanatçılarına benzedik ! hani bir zamanlar moda olupta şimdilerde adını dahi anmadıklarımıza,varlığını dahi unuttuklarımıza .

Dalımızdan koptuk ,akıbetimizi rüzgar tayin edecektir....

Sıradan bir kitle partisine dönüştük.Dönüştük dönüşmesine de zamanı ıskaladık.O sıradanlığın modası geçti , devri kapandı.Bir yerlere sinyal verip ,sinyal alınarak ,güç odaklarına temenna çakarak ,siyasi rüşvet karşılığı ,sözüm ona iktidar olmanın devri kapandı bu ülkede..

Temsilcisi partileri halk tasfiye etti,bizi ayakta tutan ise onlardan farklı olan geleneğimizdi,siyasete bakışımız ,ülkeye bakışımız ,tarihimize ,insana bakışımızdı...

Bir kısım bakiyesi bizlere kapılandı ,tasfiyeye uğrayanların.Hatta bizden kopup bir kitle partisinde şahsi ikbal arayanların yuvaya dönüşlerine de şahit olduk,gidecek başka kapı kalmaması sebebiyle..Hepsini başımıza taç eyledik..

Ülkücü olanları ,her şart ve ortamda ülkücü kalanları ,gerçek dava adamlarını düşman! belledik..Hain ilan ettik..Fikri siyasetimizden dışladık,teşkilat geleneklerimizi,siyaset geleneklerimizi yıktık.İnsanımıza hor baktık,%10-15'lik eski sağ geleneğin tortusuna talip bir garip yapıya dönüştük...

Umudumuz birilerinim CHP zihniyetini hortlatıp devlete ,topluma hakim kılması..Ya yancısı oluruz ,ya muhalifi ,her halükarda bize de ekmek çıkar! Bu kafa ile görüp göreceğimiz siyasi ikbal budur..
Bahçeli'yi kutlamak lazım,bu hareketi bu hale dönüştürmek başlı başına bir uzmanlık meselesi ,belli ki üzerinde çok çalışılmış.!!

Ancak hakkımızı yememek lazım bu neticede aslan payı hepimizin..Ben,sen,o ,bütün ülkücülerin...

Nasılda mankurtlaştık!!!

Hayatı destanlaştırdığımız,tarih yazdığımız gerçekliğimiz kadar büyük bir hikaye bu.. Ancak bu kez destansı değil...Trajik...

Türkeş'in sağlığında birilerinin diline pelesenk olan ''Türkeş'siz ,Türk milliyetçiliği''projesine Türkeş 'in vefatı ile bu derece dirençsiz teslim olacağımızı düşmanlarımız dahi hayal edememiştir..

Kabul edelim güreş atmadan parsa toplamaya çıkan sahte pehlivanlara dönüştük.12 Eylül yorgunluğu,Türkeş sonrası yılgınlığa,teslim oluşa dönüştü.Yoksa O bilinen kurtlar ordusu bir çakala teslim olabilir mi idi?

Kifayetsiz bir çakalın emrinde varoluşuna ihanet edebilir mi idi ?

Nereye gittiğimizi bile bilmeden ''bizimle yürü Türkiye '' diyoruz..

Doğan medyasının,paralelcilerin ağzımıza verdiği sakızları çiğniyor,Türk milliyetçisiyiz,ülkücüyüz diyoruz...

Nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz,istiyoruz?Nasıl bir Türkiye projesine hizmet ediyoruz? bilen varsa beri gelsin...

Dalımızdan koptuk...koparıldık..İrademize değil, rüzgara teslimiz..Kahpe rüzgarların nereden eserse essin bize vız geldiği zamanları özleyeceğiz!!

Ve elbet,kendimiz olduğumuz gerçekliğimize yeniden kavuşacağız..

''Kan gölü üzerinde kayık yüzdürülmez '' demiştik bir yazımızda ...Tekrar ediyoruz..Seçimlerin sonucu ne olursa olsun, yüzdürülemeyecektir...

Bahçeli tarihe benzersiz bir ihanetin,basit bir figüranı ,kifayetsiz bir mühteris kabiliyetsiz bir provokatör olarak geçecektir..Zihniyeti lanetlenecektir...

Ülkücüler er veya geç bu ayıbı tasfiye edecek, ne yazık ki millet nezdinde bedelini de ödeyecektir...

Baki selamlar...
YORUM EKLE