Avrupa' nın Patronu Fenerbahçe…

 UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında Avrupa da ki ülkemizin tek temsilcisi Fenerbahçe, Portekiz’ in güçlü takımı Braga’ yı ağırladı.

Sarı Lacivertli temsilcimiz Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumunda futbolcusu, teknik heyeti ve taraftarıyla bir bütün olarak ve çok güzel bir mücadele ortaya koyarak Mehmet Topal’ ın attığı golle rakibini yenmeyi başardı. Önümüzde ki hafta Portekiz de oynanacak rövanş maçı öncesi de hem moral buldu hem de avantaj yakaladı.

Maç öncesi Teknik Direktör Vitor Pereira’ nın çıkardığı 11’ i görünce 1 isim dışında çok memnun oldum. Memnun olmadığım isme gelmeden önce kalede Volkan’ a şans vermesi çok doğru bir karardı. Açıkçası Avrupa maçlarında Fabiano’ yu oynatma ısrarını sürdürecek olma düşüncesi beni çok korkutuyordu, neyse ki korktuğum olmadı ve kalede Volkan oynadı. Diego’ nun yokluğunda 11 de kendine şans bulan Ozan Tufan benim kadro da memnun olmadığım isimdi ve maçı izlediğimde oyunda kaldığı süre boyunca ortaya koyduğu performansı gördüğümde ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Nedense Ozan Tufan, Fenerbahçe’ ye geldiğinden bugüne oynadığı hiçbir maçta beni memnun etmedi ve kendisini bana Fenerbahçe’ li Ozan Tufan olarak ispatlayamadı. Bir an önce kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini ve Fenerbahçe formasını terlettiğinin farkına varması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bu tarz Avrupa maçlarında tecrübesini düşünerek hoca’ nın Türkiye Kupası maçlarında oynattığı Mehmet Topuz’ dan, Ozan Tufan’ ın yerine faydalanabilir miydi diye de düşünmeden edemiyorum.

R.V.Persie’ yi çok istekli ve pozitif gördüm bu şekilde devam ettiği sürece Fenerbahçe’ nin işini çok kolaylaştıracaktır özellikle Avrupa da rakip kim olursa olsun. Caner yine her zaman ki gibi çok verimli bir görüntü sergiledi. Şener, Gökhan’ ın yokluğunu aratmayacak kadar iyiydi bir iki pozisyonu görmez den gelirsek. Kjaer, Josef ve Alves hatasıza yakın oynadılar ve tebriği hak ettiler. Volkan Şen ve Alper özellikle ilk yarıda onlardan alıştığımız ve beklediğimiz performanslarından uzaktılar. Sonra dan şans bulan Nani, Raul ve Fernandao’ da üzerlerine düşen görevleri başarı ile yaptılar.

Kendi kaptığı topla Fernandao ve R.V.Persie’ nin rakip defans’ı sağa sola çekmesinden faydalanıp ortada ki boşluğu iyi değerlendirip içe kat ederek ve de çok ustaca bir plase ile topu ağlara gönderen Mehmet Topal’ a ise tebriklerin en büyüğünü göndermek lazım. Tartışmasız sahanın en iyisiydi ve bu güzel futbolu bir de gol ile taçlandırmayı bildi.

Ve bu galibiyetle birlikte Fenerbahçe hem rakibi Braga’ nın 15 maçlık yenilmezlik serisini bozdu, hem de Avrupa da ki yenilmezlik serisini 8 maça çıkardı. Fenerbahçe bu futboluna devam ederse bundan sonra ki süreç de her şey daha güzel olacak gibi duruyor. Maç öncesi Okul Açık tribünün de ki koreografiyi hazırlayan taraftarlarında dediği gibi Fenerbahçe Basel’e gitmeye ve “Avrupa’ nın Patronu” olmaya çok yakın.

YORUM EKLE