Atıcılık Sporunun Gelişimi MİLLİ Bir Meseledir.

15 Temmuz 2016 gecesi Büyük Türk Milletinin ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ne büyük mücadele ve zorluklarla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti çok büyük uçuruma sürüklenmekten kıl payı kurtulmuştur. Öncelikle 15 Temmuz gecesinde Vatan savunmasında hayatını kaybeden bütün Demokrasi Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aileleri başta olmak üzere Büyük Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. Ayrıca bu uğurda Gazi olan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. 

Yıllarca insanlarımızın dini duygularını kullanarak ve hayırseverliklerinden faydalanarak kendilerini sevdirip yandaş toplamış ve içten içe yürüttükleri politikalar ile Atatürk ve Türk düşmanlığı yapmış olan Fetö terör örgütü Uluslar arası düzeyde kendine bulduğu destekler ile Türkiye Cumhiriyet’ ini yıkmak ve eli kanlı elebaşları Fetullah Gülen önderliğinde Anadolu’yu Türk yurdu olmaktan çıkarmayı hedeflemişlerdir. 

15 Temmuz 2016 gecesi özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve 1. Ordu Komutanı Sayın Ümit Dündar’ın dik duruşları ile Büyük Türk Milletini cesaretlendirmeleri ve harekete geçirmeleri neticesinde Yüce Milletimiz sokaklara dökülmüş, tankların, tüfeklerin karşısına korkusuzca dikilmiş ve bu hain girişimi engellemiştir. 15 Temmuz gecesi ve Büyük Türk Milletinin sergilediği tavır bizim yıllardan bu yana söylediğimiz Atıcılık sporunun Milli bir mesele olduğu gerçeğini bir kez daha en açık şekilde gözler önüne sermiştir. 

Evet, Atıcılık sporu Milli bir meseledir ve bugünden tezi yok daha fazla hassasiyet gösterilerek bu spora Devlet ve Devlet Teşviki ile Özel Sektör yatırım yapmalıdır. Atıcılık sporunun gelişiminin neden Milli mesele olduğunu biraz daha açacak olursak; 

1- Türkiye Cumhuriyet’ i Dünyanın tam ortası kabul edilebilecek Anadolu’yu kendine yurt edinmiştir. Anadolu’ nun tarihi ve coğrafi önemi kadar ekonomi ve yer altı kaynakları açısından önemi de çok büyüktür. 

2- Türkiye Cumhuriyet’ i İstanbul ve Çanakkale boğazlarına hakim’ dir. Boğazlara hakim olmamız süper güç olan ve olma hayalleri kuran bütün Devletlerin bizim üzerimizde plan yapmasını gerektiren bir durumdur. 

3- Ortadoğu’ ya olan yakınlığımız ve İslam dininin sancaktarı oluşumuz ve Cumhuriyet ile yönetilmemiz. 

4- Yüz yıllarca dünyaya hükmetmiş kökeni en eskiye dayanan milletin Türk Milleti olması ve tarihi açıdan birçok devlet ve milletin bizden yana kuyruk acısının bulunması

5- Esaret ve Sömürgelik kabul etmeyen bağımsızlık uğrunda göz kırpmadan her ferdinin can vereceği bir millet olmamız. 
Yukarıda bahsettiğim ve daha çok şeyde ekleyebileceğimiz maddelerin sonucu olarak Büyük Türk Milletinin her ferdi her an savaşa hazır olmak mecburiyetindedir. Tarihimiz bize göstermiştir ki her devirde güçlü olan veya olmayan her Devlet Türkler üzerine plan ve işbirliği yapmıştır, yapmaya da yılmadan, bıkmadan devam edeceklerdir. 

Türk tarihine baktığımızda silah eğitiminin çok büyük bir önem taşıdığını görürüz. Erkek, kız demeden her Türk çocuğuna silah kullanması o devrin koşullarına göre en iyi şekilde en usta hocalar tarafından öğretilirdi. Bunun neticesi olarak da Türk Milleti her girdiği savaştan başarı ile çıkardı. 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında tuttuğumuz Demokrasi nöbetleri bize göstermiştir ki biz Millet olarak her an savaşa hazır olmak zorundayız. Bu da Atıcılık sporunun gelişimini Milli bir mesele olarak görüp ona göre yatırımlar yapmaktan geçer. 
Atıcılık sporunun gelişmesi Milli bir meseledir. Büyük Türk Milletinin her bir ferdi Silah kullanmayı, gerektiğinde kendini ve vatanını savunmayı başaracak kadar öğrenmelidir. Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanımız Sayın Ufuk Arman’ a Atıcılık sporunun 6. sınıflardan itibaren okullarda çocuklara ders olarak öğretilmesi konusunda çalışmalar yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Şuan görevde olan sizlersiniz ve bu çok önemli konu sizlerin tarihi sorumluluğudur.  
YORUM EKLE