İstanbul'da UBER ve Scotty'e ceza yağdı

Beşiktaş’ta Sivil Trafik Ekipler Amirliği'ne bağlı polisler tarafından UBER ve Scotty araçlarına yönelik uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada çok sayıda aracı durduran polis, sürücülere ve yolculara ceza kesti. Ceza kesilen bir UBER sürücüsü, “Ya bizi kapatsınlar ya da izin versinler” diye konuştu.

İstanbul'da UBER ve Scotty'e ceza yağdı

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliğine bağlı ekipler, sabah saatlerinde UBER ve Scotty’e yönelik uygulama gerçekleştirdi. Beşiktaş Dolmabahçe Gazhane Caddesi üzerinde UBER ve Scotty avına çıkan ekipler, tespit ettikleri araçları durdurdu. Yapılan denetimde çok sayıda araç sürücüsüne, “İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın, belediye sınırları dahilinde ticari amaçlı yolcu taşımak” gerekçesiyle 3 bin 8 lira, yolcularına ise “Ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almak” gerekçesiyle 334 lira para ceza kesti. Ceza kesilen bir UBER aracının içerisindeki yabancı yolcular ise durumu şaşkınlıkla karşıladı.

“YA BİZİ KAPATSINLAR YA DA İZİN VERSİNLER”

İHA'nın haberine göre, ekiplerin tespit ettiği yolculu UBER aracının şoförü Yunus Toktaş, “5’inci cezamı yedim, UBER’im. Ya bizi kapatsınlar ya da izin versinler. Bizde ne yapacağımızı bilelim, evimize ekmek götürmeye çalışıyoruz. Yolcularım yabancı bir de onlara dert anlatacağız. Onlar da az biraz biliyorlar. Cezaları UBER’e bildiriyoruz, onlar dava açıyorlar. Yüzde 60’ını kazanıyor, yüzde 40’ını kazanamıyor. Kazanamadıklarını ise sistemimize yatırıp ödemesini yapıyorlar. Yolcuların ise ödemesini birkaç gün içinde yapıyorlar. 5 bin 10 lira ceza kesildi” dedi.

Öte yandan denetimler sıklaştırılarak devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER