E-5'te kriko ve demirlerle araç parçaladılar!

Deneme sürüşü yaptıkları araç E-5 karayolunda stop edince, ellerindeki kriko ve demirlerle otomobili parçalayan 3 şehir magandası yakalandı.

E-5'te kriko ve demirlerle araç parçaladılar!

E-5 karayolu Küçükçekmece Beşyol mevkiinde meydana gelen ve bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydettiği olayda, araç alım satım işi yaptığı belirlenen V.P (25) T.Ö (26) H.İ.Ş ( 32) isimli şahıslar internetteki bir oto satış sitesinden görüp beğendikleri bir otomobilin sahibiyle kurdukları irtibat sonrasında Kars’tan İstanbul'a geldi.

Olay günü araç sürücüsüyle birlikte test sürüşüne çıkan 3 şahıstan birisi test edilen otomobili kullanırken diğer 2 şahıs ise İstanbul'a geldikleri otomobille onları takip etmeye başladı.

Deneme sürüşü esnasında Beşyol mevkisinde arızalanıp stop etmesi üzerine V.P. isimli saldırgan otomobil sahibiyle önce tartışıp kavgaya tutuştu. Sürüş esnasında kendilerini takip eden diğer 2 suç ortağınında aracın yanına gelip araç sahibine saldırmaya kalkışmasından kuvvet alan V. P. eline geçirdiği araç krikosu ve demir parçalarıyla araca saldırarak camlarını kırıp kaportasını hurdaya çıkaracak kadar vurdu. Sonra 2 arkadaşıyla olay yerinden kendilerine ait Kars plakalı araçla kaçarak uzaklaştı.

Olay sonrası harekete geçen ve EDS kameralarını inceleyen ekipler aracın kaçtığı noktayı belirledi ve 3 saldırganı yakalayıp gözaltına aldı.

Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlılar, ifadelerinde zarar verdikleri aracın sahibinin kendilerine yalan söyleyip ardından vaat ettiği geri dönüş masrafını ödemek istememesi üzerine olayı gerçekleştirdiklerini söyledi. 3 şüpheli işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER