Antalya'da simitçi faciayı önledi

Antalya'da, cami bahçesindeki kavak ağacı gövdesinden kırılarak araç ve tramvay yoluna devrilirken, yoldan geçen bir simitçinin çevredekilere "Kaçın" uyarısı olası faciayı önledi.

Antalya'da simitçi faciayı önledi

Antalya'da, cami bahçesindeki kavak ağacı, gövdeden kırılarak, büyük gürültüyle araç ve tramvay yoluna devrildi. Ağacın devrileceğini anlayan simitçi Nazmi Akbaş'ın çevredekileri uyarması, olası facianın önüne geçti.

TONLARCA AĞIRLIKTAKİ AĞAÇ GÖVDESİNDEN KIRILDI

Olay, saat 09.00 sıralarında, Muratpaşa ilçesine bağlı Kızılsaray Mahallesi'ndeki Muratpaşa Camii'nde meydana geldi. Cami bahçesinde bulunan tonlarca ağırlıktaki kavak ağacı, büyük gürültüyle gövdeden kırıldı.

"KAÇIN" DEYİP ÇEVREDEKİLERİ UYARAN SİMİTÇİ FACİAYI ÖNLEDİ

Ağacın devrileceğini anlayan, simitçi Nazmi Akbaş, yoldan geçen motosikletli ile kaldırımdaki yayaları uyardı. Ağaç, araç ve tramvay yoluna devrilirken, simitçi Akbaş'ın uyarısıyla olası facia önlendi. Ağacın çatırdadığını fark ettiği sırada yolda ve kaldırımda gidenleri uyardığını anlatan Nazmi Akbaş, "Ağaç, büyük gürültüyle devrildi. Sonrasında yetkililere haber verdik" dedi.

KESİLEREK YOLDAN KALDIRILDI

Bu anları cep telefonlarının kameralarıyla görüntüleyenler ise ağacın, cuma namazı sırasında devrilmemesinin büyük şans olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ağacı keserek, yoldan kaldırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER