Allah'ın Kutsal Emanetleri

O zamanlarki ismi Bizim Ocak olan Ülkü Ocaklarında ilk görev aldığım Üsküdar Ocak’ın ihtilalden sonraki ilk açılışında rahmetli Başbuğ’um Alpaslan Türkeş “her insanımıza yüce Allah’ın birer kutsal emaneti gibi bakınız” derken benim için meslek hayatım da dahil olmak üzere yaşamımın en önemli düsturlarından birisini tembihliyordu.Bu düstur tüm ülkücü hareketin,hatta memlekette idareci olması gereken herkesin alması gereken bir ölçüttür.

Hafta sonu İstanbul MHP’nin kongresi yapıldı.Görev alan arkadaşlara öncelikle başarılar diliyorum.Ama Ülkücülerin beklentilerini de karşılamak zorunda olduklarını da bilmeliler.

Herşeyden önce bütün Ülkücüleri hiçbir ayırım yapmadan kucaklamak zorundalar.Ve istisnasız her insanı harekete geçirtmek zorundalar. Her türlü eleştiriye de tahammül ederek cevap verilmelidir.Aksi halde önümüzde ülkemiz için çok önemli olan haziran seçimlerinde çalışacak veya çalıştıracak insan bulmakta zorlanırsınız.

Kimseyi kırmayın.Eleştiri yaptı diye tosuncuklarla insanları tehdit etmek doğru bir davranış değildir.Unutmayın ki Ülkücünün Allah’tan başka kimseden çekineceği ve korkacağı bir duruma ben henüz daha şahit olmadım. Sahada çalışacak insanları küstürerek netice alma şansınız olamaz.Ölçü peygamber olsun,onun yolundan zerre kadar sapmadan giden liderimiz,başbuğumuz Türkeş olsun.Münafıklık alameti göstermeyen herkesi kucaklayın.

Çalışmaya şevk edin.

MHP,bütün medyayı olanca gücüyle kullanmalı.Bunun motor gücü de İstanbul teşkilatı olmalıdır.”Medyada bize yer vermiyorlar” gibi bir bahanenin arkasına saklanmak da ucuzculuktan başka bir şey değildir. Unutmayın ki bütün gazeteler,haberleri okurlarına/izleyicilerine bir an evvel kavuşturmak için yarış halindedirler.

Siz haber değeri olan aktiviteler yaptığınızda bunu haber yapmayacak kuruluş yoktur.Ama faaliyet raporlarını okurken “falanca ilçeyi ziyaret ettik,filanca il teşkilatına hayırlı olsuna gittik” derseniz bu bizim Ülkücüleri bile pek ilgilendiren bir durum olmaz.Siz kamuya mal olacak faaliyet yapın,medya da kendiliğinden sizi haber yapacağından emin olun.

Ülkücüleri sık sık bir araya getirin.Ülkücülerin birlikteliklerinden sadece ve sadece düşmanlar çekinir.

Her ne amaçla olursa olsun Ülkücülerin birliğini sağlayın,bir araya gelmeleri de engellemediğiniz gibi teşvik de edin.

Bu arada en ivedilikle yapılması gereken husus,önümüzdeki seçimlerde sandıklara hakim olmak meselesi.İstanbul’daki her sandıkta mutlaka birer resmi görevli bulundurun.Ayrıca her sandığın birer müşahidini belirleyin.

Sandıklar açıldığında seçim kurullarından önce teşkilat olarak sonuçları almak lazım.Sandıklara hakim olamazsanız bütün çalışmaların boşa gideceğini unutmayın.İtiraz etmek için bile elde sandık kurullarının neticelerinin elde olması gerekir.Unutmayın ki geçen seçimde İstanbul’dan en az 2-3 mebusumuz sadece sandık hakimiyeti olmadığından çalınmıştır.

Ve bu sandık görevlilerini ocak ayı sonuna kadar belirleyip gerekli eğitimi de verin.İnsanımızın verdiği oyları koruyun,onlara sahip çıkın.

Önemli bir şey daha,seçilecek mebus listelerinde teşkilatımızın insanlarının olmasını da sağlayın.Elbette genel merkez kontenjanı olacaktır ama tüm liste yukardan aşağı bu kontenjanla doldurulmasın.Birkaç kontenjana kimse bir şey demez ama oy vereceklerimiz de bizi temsil eden insanlardan oluşsun.

Ayrıca seçim günü geldiğinde de il teşkilatını aday olacağım diye boşalttırmayın.Partiyi seçime hazırlayacak kadro,seçimi başarıyla tamamlamalıdır.Aksi halde yeni gelecek ekibe bahane ürettirmek başka bir şey olmaz.
Bunları yaparsanız hareket sizi baş tacı yapar,aksi halde tarih önünde büyük vebal taşırsınız.Sokağa çıkacak,Ülkücünün yüzüne bakacak hal kalmaz sizde.

Herkes Allah’ın birer kutal emanetidir.Oturduğunuz koltuklar,şehit kanları üzerine kurulmuştur,kan gölünde de saltanat olmaz.

Allah’ın davasının davacıları olduğunuzu düşünerek hareket etmeniz düşüncesiyle Türk milliyetçiliği ideolojini iktidar yolunda sizlere muvaffakiyetler dilerim.

YORUM EKLE