Ali Çolak kadar çalışsanız MHP bugün iktidardı…

 Ben aslında bu yazı da Bursaspor-Fenerbahçe maçını yazacaktım ve maçı bu gözle izledim. Ama ne yazık ki bizim ülkemizde bizlere spor, futbol yazmaya fırsat vermiyorlar. Çok az bu maça değinip sonra asıl derdimi sizinle paylaşacağım.

Fenerbahçeliler için çok sinir bozucu bir maçtı ve Fenerbahçe 5-0 kazanacağı maçı gol dahi atamadan berabere tamamladı ve çok büyük bir fırsat tepti. Maçtan önce ki şahsi görüşüm Fenerbahçe’nin bu maçı ve Beşiktaş maçını kazandığı takdirde şampiyonluğun kapısını aralayacağı yönündeydi. Ama bu sonuç durumu değiştirdi. Fenerbahçe çok büyük bir fırsatı elleriyle tepti. Bu yıl hocanın en büyük yanlışı Van Persie gibi bir dünya yıldızı varken onu kenarda oturtup Fernandao ile maça başlamasıdır diye düşünüyordum ve bu maçta bu konuda iyice emin oldum. Ne olursa olsun bundan sonra sakat veya cezalı olması durumları dışında Van Persie kesinlikle maça ilk 11’ de başlamalıdır. 11’ de başlamadığı durumlarda Fenerbahçe gibi ayağa pas yaparak oynayan bir takımda bu oyuna uygun dünya yıldızı haklı olarak küsüyor ve sonradan oyuna girince de verimli olamıyor. Onun yerine tercih edilen Fernandao’ da taraftara saç baş yolduruyor. Fenerbahçe’ nin önünde çok önemli maçlar var ve bu maçlarda moralli ve formda bir Van Persie’ ye ihtiyacı var. Hoca bunu görmelidir.

Gelelim şimdi esas derdime, ben İstanbul da yaşayan siyaseti ve özellikle de Milliyetçi Hareket Partisini yakından takip eden birisi olarak yaşadığım şehir olduğu için mümkün oldukça İl başkanını, İlçe başkanlarını, İl ve İlçe yöneticileri’ ni, Ülkü Ocakları İl Başkan’ını ve İlçe başkanlarını yakından takip etmeye gayret ediyorum. Çok başkan tanıma fırsatım oldu bu güne kadar ama o başkanlığın hakkını veren hani bizim esas içimiz de yer alan kültürümüzde yer alan Reis’ az tanıdım bunların içinde de son zamanlar da tanıdığım en önemli figür Reis Ali Çolak’ tır.

Tam maçı bitti yazı yazacağım biraz sosyal medyaya bakayım dedim ve MHP’nin Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat Çetin’in Parti tüzüğünün 52 ve 54. maddelerinin kendisine verdiği yetkiye dayanarak(bu arada işlerine geldiğinde tüzüğü uyguluyorlar parti tüzüğünde kongreye nasıl ve kaç delege imzası ile gidileceği de yazıyor ama 547 imza toplanmasına rağmen o konuda tüzüğü takan yok) Fatih İlçe Başkanı Ali Çolak’ın yaptığı yöneticiliğe yakışmayan davranışlar nedeniyle(bu Şefkat Çetin’in iddiası) Fatih İlçe teşkilatını görevden aldığını gördüm. Öncelikle bunu bekliyordum. Niye bekliyordum diye soracak olursunuz Çünkü Ali Çolak gecesini gündüzüne katarak, makam mevkii umurunda olmadan partisi ve teşkilatı için çalışan sözde siyasetçi değil, gerçek bir Reis’ tir. Ne yazık ki bizde çalışan adam ve halk tarafından sevilen adam SEVİLMEZ. Yolu kesilmeye, karalanmaya ve engellenmeye çalışılır. İşte bu yüzden ki biz bu büyük potansiyelimize rağmen iktidarın kıyısından köşesinden geçemiyoruz.

Özellikle 7 Haziran ve 1 Kasım seçim dönemlerinde Fatih ilçesini ve Ali Çolak’ ı yakından takip ettim çalışmalarını çok takdir ettim. Bugün gelinen nokta da MHP’de görünen çok açık bir gerçek var bu iş böyle olmuyor. Sayın Devlet Bahçeli artık halkta karşılığını kaybetti ülkenin durumu ortada bugün 1 gün bile vakit kaybetmeden MHP de lider değişmelidir. Sadece lider de değil bu kötü gidişatın en büyük sorumlusu Başkanlık Divanı da değişmelidir. Ali Çolak ve diğer görevden alınan İl başkanları sırf bunu gördükleri için kendi şahsi siyaset yaşamlarını değil partilerini düşündükleri için bugün hedef tahtasındalar dır. Bilinmelidir ki bugün bu partinin buraya gelmesinin en büyük sebebi yıllardır başkanlık divanında yer alan ve Lider’ i yanlış yönlendiren parti menfaatlerinden çok kendi menfaatlerini düşünenlerdir. Bu kişiler şunu da bilmeli ki;

Ali Çolak kadar çalışsaydınız MHP bugün iktidardı…

YORUM EKLE