AKP, PKK'ya Silah Veriyor Mu?

Anlaşılan  o ki güzel ülkemizde, yine bazı kirli ve karanlık işler dönüyor!

Bunun ilk işaretini PKK’nın, TBMM’deki yasal uzantısı gibi çalıştığı iddia edilen bir partinin eş başkanı Selahattin Demirtaş verdi. Araştırması ve tepki vermesi gerekenler işin üzerine gitmediler. İş yine bana düştü, bu bağlamda her zaman yaptığım gibi “yetkilileri bir kez daha uyarıyorum!”

PKK’nın, TBMM’deki sözcüsü gibi çalıştığı iddia edilen Demirtaş, insanı hayrete düşürecek bir görüş ileri sürerek “PKK’ya silah verilmesini” istiyor ve bu isteğini “Türkiye (yani AKP) PKK’ya silah versin!” diyerek açığa vuruyordu.

Amaç, (güya) IŞİD denen İslam düşmanı örgüt ile savaşmak!

Aynı döneme denk gelmesi bakımından önemli gördüğüm başka bir gelişme de Avrupa’da yaşanıyordu. Bazı AB ülkelerinde reklam panolarına “PKK’nın IŞİD’e karşı silahlandırılması gerektiğine dair afişler” asılıyordu. AB ülkeleri ciddi ciddi bu teklifi tartışırken, Türkiye’den de buna benzer aykırı önemli bir başka sesin çıkması işin geldiği ve gideceği yönü işaret ediyordu.

AKP kurucusu ve AKP’nin ilk dış işleri bakanı Yaşar Yakış da, Taraf Gazetesine verdiği bir mülakatta (22.09.2014) tıpkı Selahattin Demirtaş gibi, PKK’nın silahlandırılması gerektiğini söylüyordu. İnanılacak gibi değildi! İktidar partisinin önemli bir isminden küstahça bir öneri ortaya atılıyordu. AKP kurucusu ve AKP’nin ilk dış işleri bakanı Yaşar Yakış’a göre “PKK, dışarıda (Irak ve Suriye’yi kastediyor) silahlandırılırken, içeride (Türkiye’yi kastediyor) silahsızlandırılmalı” imiş.

Apo denen Kürt vampirinin, 1999’da yargılandığı mahkemede yaptığı savunmada da bu konuya değindiğini görmekteyiz. Döktüğü kanla yaşayan Kürt vampiri Apo savunmasında, “PKK’nın tasfiye edilmek yerine, TSK ile birlikte emperyalizme karşı savaşmaya (!) hazır hale getirilmesi gerektiğini” söylemişti.

Bu yazıyı yazdığım saatlerde ABD’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Demirtaş, isteklerini bir adım daha ileriye götürerek “Türkiye’den Kobani’ye (Ayn el Arap) bir koridor açılmasını” istiyordu…

Kısacası, Demirtaş’ın, “AKP, PKK’yı silahlandırsın!” önerisini yaptığı günlerde “belki de silah veriliyor da bizi buna alıştırmak için bu söylentileri ortaya atıyorlar” diye huylanmıştım.

Hala endişeliyim!

Yani bu AKP, Tayyip filan, yanlış politikalarında ısrar etmesi halinde bir başka yanlışlığa daha imza atarak PKK’ya hakikaten silah verebilir!

Dolayısıyla, yazının başlığı olan “AKP, PKK’ya silah veriyor mu?” sorusuna ben gönül rahatlığıyla “hayır” diyemiyorum!

Sizi bilmem!

Belki, “şimdilik vermiyor” diyebilirim. Verir mi, vermez mi emin değilim, ama çok endişeliyim!

Konu dikkatle takip edilmeli ve böyle bir hataya düşülmesine fırsat verilmemelidir!

Haa, şöyle de diyebilirsiniz!

Hata yapan düşmanına engel olma, bırak hata yapsın, yani PKK’ya silah versin! Ondan sonra bu alışverişi delillendirerek tüm sorumluları yargı karşısına çıkart!

Tamam, buna da varım!

YORUM EKLE