Adana'nın En Güzel Abisi !

İçten bir ADAMDIR o.

Konuştuğu insanın kim olduğu önemli değildir, insanları sınıflandırmaz konuşurken. Karşısındakini ciddiye alır. Öyle ciddiye alır ki, ilk kez tanıştığınız halde laf arasında "bende migren var" deseniz ve 3 ay sonra tesadüfen yine karşılaşsanız, size " migrenin nasıl, iyi misin? " diye sorar.

BİZdir, BİZDENdir. Taşıdığı rütbe sadece ÜLKÜCÜLÜKTÜR. Rütbesine leke getirmemek adına mücadele eder.

Yıl olmuş 2016; suyu olmayan, köprüsü olmadığı için kış aylarında insanlara geçit vermeyen köyleri vardır bizim Adana'nın. O, insanları yağ, kömür yada şekerle kandıran iktidara inat, mahrumiyet bölgesi sayılan kırsallara insan onuruna yakışan bir şekilde hizmet eder. İktidarın kinine ve öfkesine rağmen verir bu mücadeleyi. Yolsuzlukla,susuzlukla ettiği mücadeleyi ve azimli çalışmalarını yazmaz MEDYA !

Delikanlı ADAMdır. "Vatan toprağına hizmet farzdır. Bu topraklar benim ve hizmeti ertelemek vatana ihanettir" demişti bir keresinde. Sözünden hiç dönmedi. PKK'nın yıktığı kamu mallarını, polis eşliğinde defalarca yaptırdı ve o mahallelerin kahvehanesine korumasız bir şekilde girip "BEN ÜLKÜCÜYÜM ! BU ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI OLDUM. ŞEHRİME VERİLECEK HER ZARARI ONARIRIM AMA BEDELİNİ ÖDETİRİM ! SİZ SAKIN KORKMAYIN ARKADAŞLAR" dedikten sonra, kahvehaneden çıkıp salına salına yürümüştür o sokaklarda.

Yiğit ADAMdır. Yiğidin kaderidir, hançeri sırtında olur.

Kendisine "Ülkücüyüm" diyenler vurur hep onu sırtından.

Belediye seçimleri öncesinde, düzenlediği konserli kampanya çalışmaları vardı. "Neden Volkan Konak'ı getirdin" diye ona atarlanan adamlar, seçim sonrasında CHP'nin kalesi olan ilçelerde Üç Hilal açık ara galip gelince onu alkışlamadılar mesela.
"Adana'yı şaha kaldıran başkan ÜLKÜCÜYMÜŞ." denmesini değil, "sadece MHP'lileri görsün ama ikinci dönem başkanlık görmesin" ister o gurup.

"Bu başkan benim işimi yapmadı, ihale vermedi, oğlumu işe almadı" diye orada burada atıp tutup, yaptığı hizmetlere de söverken Allah'tan korkmazlar hiç ! Çünkü onlara göre,oy kaybından da vatan derdinden de önemlidir cep kaygısı.
Eğer bir ADAM onu sürekli kötülüyorsa, bilin ki hizmet edilmeyen bir çıkar vardır ortada. Kötülerken önemi yoktur şartların yada imkansızlıkların. Çünkü o, Ülkücüleri bankamatikçi yapmayacak kadar Ülkücüdür.

ADANA'NIN EN GÜZEL ABİSİDİR o. Kimseyi kimseden ayırmaz, kimseye fikrini dayatmaz. Bu ülkeyi, kendisini bu ülkeye ait hisseden insanlarıyla beraber sever.

Çoğu insanın görmezden geldiği, burun kıvırıp geçtiği yalınayak gezen sokak çocuklarına elleriyle giydirir yeni ayakkabıları. Cebinden çıkardığı mendille siler o çocukların burunlarını, sohbet eder çocukça, sonra da sarılıp öper evlat gibi. Merhametlidir yüreği.

Adana'da, kontrolden geçmemiş sokak köpeklerine çok nadir rastlarsınız mesela. Olur da rastlarsanız hemen arayın, çünkü göreve geldiğinde yaptığı ilk işlerden biri hayvan ambulansları ve barınaklarıdır.

Ahde vefası hastır onun. Geçmişte Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmıştır ama asla geçmişte bırakmamıştır Ocakları. Dağ gibi durur arkasında BİZİM ÇOCUKLARın. Gecenin üçünde, afiş asan ocaklı gençlere ÇAY götürür ısınsınlar diye. Gülüşü ve BİZden olan konuşmasıyla ısıtıverir içlerini onların.

Bu günlerde boy boy yazılar yazılıyor, haberler yapılıyor hakkında. "Hüseyin Sözlü Genel Başkan adayı olacak" diyorlar.

Elbette ki her Ülkücü gibi onun da hakkı var bu adaylığa. Vatana ihanet etmiş gibi yargılanıyor insafsızca. Hiç kimse ona sormuyor, sorsa da istediği cevabı alamıyor, o cevabı alamadıkça kudurmuş gibi saldırıyorlar.

Biliyorum, bu haberlerin sahipleri umduklarını bulamayan ve para karşılığı haber yapma teklifleri reddedilen yada başka bir taraftan çıkar sıkıntısı yaşayan insanlar. Ve biliyorum, onun yanında ondanmış gibi gözüken nankör insanlar var.

Lütfen bırakında, o şimdi Adana Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü olarak görevini yapsın. Gizlice gidip Balgat'a oturacak hali yok ya. Eğer aday olursa, çıkıp "ben adayım" diyebilecek kadar MERTTİR zaten.

Ben Adana'lıyım, başkanımın rahat bırakılmasını ve şehrime ettiği hizmetin gururunu yaşamak istiyorum.

ADANA'NIN EN GÜZEL ABİSİ, OLUR DA MHP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY OLURSAN, YOLUN VE BAHTIN AÇIK OLSUN.

Biz senden razıyız HÜSEYİN SÖZLÜ, Allah'da razı olsun.YORUM EKLE