8 Nisan Siyasi Tarihimizde Bir Kilometre Taşıdır!

1969 tarihinden bu yana geçen 47 yılın içinde MHP’nin siyasi tarihinde birçok önemli tarih vardır! Bunlardan en önemlisi tabi ki BAŞBUĞ’un hakka yürüdüğü 4 Nisan 1997 tarihidir.
Bu vesile BAŞBUĞ’uma yüce Allah’dan rahmet diliyorum.

BAŞBUĞ sonrası geçen 19 yılsonunda Türk Milliyetçileri/Ülkücülerin tartışmasız tek siyasi temsil yeri olan MHP’de 8 Nisan tarihinde alınan mahkeme kararı ile kanaatimce bir yönetim döneminin sonu gelmiştir.

Bu nedenle 8 Nisan siyasi tarihimizde bir kilometre taşıdır!

Uzun süredir kendi içinde demokrasiyi içselleştiremeyen MHP yönetimi sonunda 8 Nisan tarihindeki “Olağanüstü Kongre” yapılmasına ilişkin mahkeme kararı ile yüzleşmek durumunda kalmıştır!

Kararın açıklanması bu konunun iç siyasetteki taraflarından daha çok Türk kamuoyunda karşılık bulmuştur! Bu durum önümüzdeki günlerde yükselen bir ivme ile devam edecektir.

Çünkü Türk Milletini içinde bulunduğu karanlık dönemden kurtulması MHP’nin içinde bulunduğu süreci tamamlayarak yüzünü Türk Milletine dönmesi ile mümkündür.

8 Nisan tarihine gelinceye kadar hukuk/adalet kavramlarının özünden uzaklaşılarak hukukun labirentlerinden medet umanlar MHP genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’yi de yanlış yönlendirmişlerdir!

Görülen odur ki aynı zihniyet bu yanlışında ısrarcı olacaktır!

Hukukçuların her türlü ön yargıdan uzak olarak ifade ettikleri üzere bundan sonraki süreç de “Tüzük Kurultayı/Seçimli Olağan Kurultay” yapılması yönünde tezahür edecektir.

8 Nisan’dan önce hukukun labirentlerinden medet umanlar basına aksedenler doğru ise konuyu iyice abartmış temyiz makamı olan Yargıtay’a taşımaktan öte Anayasa Mahkemesi ve AİHM’e taşımayı da dillendirmeye başlamışlardır.

Yine hukukçuların her türlü önyargıdan uzak ifade ettikleri üzere bu davanın AHİM ve benzeri uluslar arası hukuk mercilerine taşınmasının hukuki olarak mümkün olmadığı yönündedir!

Şahsi temennim Türkiye ile ilgili konuların AİHM’ne götürülmesine ilişkin olarak geçmişte defalarca karşı çıkan MHP Genel Başkanı’nın hukuki imkan olsa dahi MHP’de önce “Tüzük Kurultayı” akabinde de seçimli Olağan Kongre yapılmasını AHİM v.b. yerlere taşımamasıdır!

Duamız "Töremiz sadece insanlar için değil yaşayan tüm canlılar için hatta taş için toprak için akarsuyumuz için adalettir" düsturuna uygun davranılmasıdır!

YORUM EKLE