MHP Kahramanmaraş 11. Olağan İl Kongresi

Öztürk, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen MHP Kahramanmaraş 11. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Ülkücülüğün "ceket" olmadığını bir hayat nizamı olduğunu dile getiren Öztürk, bütün güzelliklerin ve doğrulukların bu tabir içerisinde olduğunun düşünüldüğü vakit onun gereklerinin de yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.İnsanların birbirini sevmesinin Allah'ın emri olduğunu vurgulayan Öztük, şunları kaydetti:

" MHP delegelerinin sağduyusu yüksektir. Adaylarımız yarışacak. Burada samimiyete, milletin birlik ve beraberliğini korumaya, ülkücü hareketi temsil yeteneğine sahip misiniz? Kardeşlik hukukunu koruyabilecek misiniz? Nefsinizi ayaklar altına almış mısınız? ona bakacaklar. Bunların hiçbirinin ülkücülük kitabında yeri yoktur."

Ülkücü hareketin bugünlere nasıl geldiğini anlamak için geçmişin unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Öztürk, davaya gönül verenlerin bu yöntemle çalışması gerektiğini kaydetti.

Ülkücülük tarihinden örnekler veren Öztürk, "Bir gün komünizm diye bir bela başımıza tebelleş olmuştu. Siz ve sizin büyükleriniz el ele verdiler, gönül gönüle oldular. Hiçbir şahsi ve iktidar peşinde koşmadan, bu grubun karşına dikildiler. O ismi bir daha çıkmamak üzere Asya bozkırına yolladılar" ifadelerini kullandı.

Öztürk, ülkücülerin şehit vermiş bir geçmişin temsilcileri olduğunu belirterek, "Siz isterseniz Allah'ın izniyle herşeye muktedirsiniz, yeter ki nefsinize esir olmayın. Yeter ki büyüklüğü kendinize yakıştırın. Bu kongreler kaybedeni olmayan kongreler olsun. Bu kongreler kapışmaya sahne olmasın, yarışmaya sahne olsun. Bir bayram havasıyla, edasıyla bu kongre salonlarından çıkalım" diye konuştu.

5 adayın yarıştığı kongrede, 630 delege oy kullanacak

Öztürk, AK Parti hükümetini eleştirirken ülkenin yiğit evlatlarının hapishanelere atıldığını belirterek, "Bir Mücahit edasıyla geldiler; yetim hakkını çalarak, çırparak, hepsi müteahhit oldular. Devletin başına bela oldular. Yediler, zıkkımlandılar, milletin anasına küfrederek hükümdar İktidarlarını sağlama alabilmek için kendilerine maşalar buldular. Önce bu ülkede adaleti alt-üst edecek eller, dilleri belli yerlere getirdiler. Bunlar vasıtasıyla, önlerinde engel olabilecek oturdukları iktidarlarda, işgal ettikleri koltuklarda muktedir olmalarının önündeki engelleri yani zinde kuvvetleri, bu ülken teminatlarını, yiğit evlatlarını düzme belgelerle hapishanelere tıktılar" dedi.

'BU MİLLETİN İSTİKBALİNİ PEŞKEŞ ÇEKİYORLAR'

AK Parti'nin Abdullah Öcalan'ı kahraman haline getirerek milletin istikbaline peşkeş çektiğini savunan Öztürk, "İktidarlarını devam ettirebilmek için İmralı'da yatan bebek katili, uyuşturucu baronunun önünde diz çöktüler, yardım dilediler. Bu milletin onurunu ayaklar altına aldılar. Bunların acziyeti sayesinde bebek katiliyle, uyuşturucu baronundan sayın Öcalan mertebesine yükseldi. İşte 13 yılda ülkeyi getirdikleri seviye, hal bu. Bir katilden, bir ırz düşmanından, ırz düşmanından; şimdi o günlerde, bu köpeklere itaat eden kadınlar, kızlar kitaplar yazıyorlar. Nasıl tecavüze uğradıklarını anlatıyorlar. Bu iktidar, bu ırz düşmanından bir kahraman yarattı, ortaya çıkardı. Canı cehenneme; kahraman onların kahramanı ama bu kahramanı yaratırken bedelini bu milletin mukadderatıyla ödüyorlar. Bu milletin istikbalini peşkeş çekiyorlar. Bu milletin onurunu ayaklar altına alıyorlar. İşte isyanımız buna" diye konuştu.

Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da eleştiren Öztürk, şöyle devam etti:

Koskoca Başbakan şimdi yönettiği milleti, yönettiği devletin ne hale getirmiş bunun bile farkında değil. 'Erkekseniz falan yere gidin, erkekseniz filan yere gidin' diyor. Bre kardeşim sen aydan mı geldin? Sen hangi ülkeyi yönetiyorsun? Eğer senin yönettiğin ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti ise, senin yönettiğin bu ülkede insanların Kahramanmaraş'tan kalkıp Hakkari'ye gitmesi erkeklik ölçüsü ise batsın senin erkekliğin kardeşim."

'YENİDEN BİR SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ VERMEYE HAZIRIZ'Öztürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adının ve üzerindeki topraklarda yaşayan milletin adının Türk olduğunu ortadan kaldırmak isteyenlere ant içerek yeniden bir Sakarya Meydan Muharebesi vermeye hazır olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Eğer zannediyorsanız ki bütün millet bunlardan ibaret, dolayısıyla bundan cesaret alarak İstiklal Savaşı'nda devleti kurarken ortaya koyduğumuz ilkelerimizi değiştirmek istiyorsanız; yani bu topraklar üzerinde kurulan devletin adını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunu ortadan kaldırmak istiyorsanız; bu topraklar üzerinde yaşayan milletin adının Türk olduğunu ortadan kaldırmak istiyorsanız; ay yıldızlı bayrağı şimdi bunların sayesinde garnizonlarda aşağı indiriyorsunuz. Ama ilelebet aşağıya indireceğiniz düşüncesinde iseniz, bu milleti zillete düşürmek gayesiyle hareket ediyorsanız; unutmayın biz, bütün bu değerleri var etmek için Sakarya'da, Dumlupınar'da, Başkumandanlık Meydan Savaşı'nda kanımızı sebil gibi akıttık. Eğer vatan tehlikeye düşerse, eğer yeniden sınırları çizmek gibi bir adım atarsanız ant olsun ki, hep birlikte diyoruz ki yeniden bir Sakarya Meydan Muharebesi vermeye hazırız biz.Anahtar Kelimeler
MHPKongreMaraş5 Aday
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ŞABAN BEY MHP'YE GERİ DÖNDÜ!

Haberi Oku