MHP BAFRA İLÇE BAŞKANI ÇAMAŞ'TAN FLAŞ AÇIKLAMALAR
 LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ’NİN STRATEJİSİ HER ZAMAN DEVLET OLMUŞTUR

MHP Bafra ilçe Başkanlığında yaptığımız röportajda başkan Çamaş konuya can damarından girerek söylenebilecek her sözü de baştan söyledi. MHP Bafra İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş’a MHP’yi ve ülkemizde ki son gelişmeleri sorduğumuzda “ Liderimiz Devlet Bahçeli’nin stratejisi her zaman Devlet olmuştur. MHP’yi ele geçirmek, olmadı MHP’yi bölmek projelerinin asıl hedefi Türkiye’yi ele geçirmek ve bölmektir. MHP her zaman devletinin ve milletinin yanında olmuştur. Bu son Başbuğ merhum Liderimiz Alparslan Türkeş’in her ülkücüye öğretisi ve vasiyetidir. Devlet varsa partiler vardır. Millet varsa seçimler vardır. “ diye sözlerine başladı.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİ AKŞAMI GERÇEKLERİ

MHP Bafra ilçe Başkanı Abdurrahman Çamaş’a 7 Haziran seçimlerinde MHP 80 milletvekili kazandı ve % 17 oy aldı. Ama o gece Bahçeli ekranların karşısına geçip seçim dedi. 1 Kasımda yapılan seçimlerde ise 40 milletvekili ve % 12 oy aldı. Burada bir hata yapıldı mı diye sorduğumuzda yaptığı tespit çok önemliydi. MHP İlçe Başkanı Çamaş “ 7 Haziran akşamı her lider konuştu. Dikkat ederseniz en son liderimiz Bahçeli konuştu. O zamanın başbakanı Ahmet Davutoğlu balkon konuşmasında seçim dedi. Hükümet kurma niyetinde olmadığını açıkça gösterdi. Devleti ve milleti için var olan partimizin genel başkanı Bahçeli’de bu açıklamaya karşı seçimse seçim dedi. AK Parti’nin hükümet kurma gibi bir niyeti yoktu. Bu niyetini de 33 gün CHP ile görüşme geçirerek gösterdi. Biz bu süreçte her zaman devletimiz ve milletimiz için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağımızı ve ülkemizi hükümetsiz bırakmayacağımızı açıkladık. Ne yazık ki Basında sürekli bir algı oluşturuldu. MHP her şeye hayır diyor diye. İşin aslı bizim istediğimiz Anayasanın ilk 4 maddesinin korunması ve açılımın bitmesiydi. Ne yazık ki bu taleplerimize olumlu cevaplar verilmedi. Liderimiz her defasında açıkladı. Dönemin başbakanı bize koalisyon kurma teklifiyle gelmedi. Bize süresi belli seçim hükümeti kurma önerisi getirdi diye. AK Partinin dün cemaat ve hocaefendi dediği bugün ise FETÖ dediği yapının 2010 yılından beri MHP’ye ve Liderimize karşı saldırısı vardır. Tüm güçleriyle basında, sosyal medyada ve her alanda Yıpratma ve algı operasyonları yapılmıştır. Bu yapı MHP’yi ele geçirmek istemiştir. Başaramayınca bölmek istemektedir. 1 Kasım seçim sonuçları bunun eseridir. Bu yapının ne olduğu ve MHP’nin haklılığı bir kez daha ortaya çıkmıştır.

BAHÇELİ BAŞBAKANLIĞI BİLE RET ETTİ

MHP Bafra ilçe Başkanı Abdurrahman Çamaş 7 Haziran sonrasında CHP Liderinin MHP Genel başkanı Devlet Bahçeliye yaptığı başbakanlık önerisini ret etmesini sorduğumuzda ise şunları söyledi: “Mecliste CHP ve MHP’nin hükümet kurmak için yeter sayısı yoktu. HDP’nin koalisyon içinde olması veya dışardan destek vermesi gerekirdi. MHP ve onun genel başkanı bebek katillerinin kandilden emir alacakların içinde olduğu bir oluşumda olmaz. Birileri liderimize koltuk meraklısı diyor. Liderimiz koltuk meraklısı olsa o zaman Başbakan olurdu. MHP HDP’nin içinde olduğu veya dışardan desteklediği bir hükümeti kurmadığı için suçluysa biz bu suça razıyız. MHP anayasamızın ilk 4 maddesi içinde yer alan Başkentimizin Ankara olarak anayasadan çıkartılmasın diye mücadele ettiği için suçluysa biz bu suçu işlemeye devam ederiz. Türkçemizin yanına başka bir resmi dil konulmaması için mücadele ettiği için suçluysa biz bu suçu gözü kapalı işleriz. MHP Şehit kanlarıyla sulanmış Türk Bayrağımızı değiştirilmemesi için mücadele ettiği için suçluysa biz bu suçu canlarımızı feda ederek işlemeye devam ederiz. MHP açılım denen rezalet bitsin dediği için suçluysa biz bu rezalete karşı olmaya devam ederiz. MHP lideri HDP İle Hükümet kurup başbakan olmadığı için, anayasanın 4 maddesi asla değiştirilemez dediği için 80 milletvekilinden bırakın 40’a düşmeyi sıfıra dahi düşse önemli değildir. Biz doğruları dedik. Biz bunu milletimiz için dedik. Vatanımız bölünmesin diye dedik. Gün gelir Bu asil millet 500 milletvekili de verir. 

FÖTÖ İLE MÜCADELE YETERSİZ

Ülkemiz 15 Temmuz’da Ruhunu iblise satmış bir ajanın darbe girişimini yaşadı. Bu iblise karşı yaptığımız mücadelede MHP olarak ne kadar haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı. MHP Devlet zorda millet bölünmek isteniyor dendiğinde bunu gördüğünde her şeyi tereddütsüz bir kenara bırakır. Devletimiz ve milletimizin yararına ne varsa onu yapar. MHP 15 Temmuzdan sonrada bunu yapmaktadır. FETÖ ile mücadelede yanlışlıklar ve eksiklikler var. Bir gevşeme var. Masum ve mağdur olanlar var. Haksız olarak işinden atılanlar lekelenenler var. Biz bunlarla ilgili her türlü başvuruyu aldık. Genel merkezimize bildirdik. Bunu Türkiye’nin her yerinde yaptık. Olumlu sonuçlarda aldık. Vicdani görevimizi yaptık. Yapıyoruz. Fakat pazarda, çarşıda, okulda, devletin kurumlarında ki memurlarla sınırlı olan bir mücadele var.

BANK ASYAYI KURANLARA PARSEL PARSEL VERENLERE NE OLDU

Bank Asyaya para yatıran memur işinden atıldı. Bank Asya’yı kuranlar nerede? Dershanelerde öğretmenlik yapanlar ihraç edildi? Bu dershanelere arsa ve yer verenler nerede? parsel parsel dağıtanlar nerede? FETÖ’nün finans, siyaset ve bürokrasi ayağı ile mücadele edilmelidir. Bu mücadele olmazsa kimse Ömer Halisdemir’i ağzına alamaz. Bu mücadele hepimizin namusudur. FETÖ’nün ortaya çıkan kısmı buzdağının görünen kısmıdır. Görünmeyen 100 kat daha fazla bir büyüklük vardır. Bu yok edilmezse ülkemize yazık edilir. Genel başkanımız her fırsat da bunları dile getirmektedir.

BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ BAFRAYI İHMAL ETMEKTEDİR

Biz Samsun Büyük şehir belediyesinin de Bafra Belediyesinin de yetki ve hizmet alanlarını biliyoruz. Hangi cadde ve sokak kime ait biliyoruz. Öncelikle yeni mahalle olmuş köy yollarımız çok kötü durumda. 3 yıl oldu. Bu problem devam ediyor. İlçe merkezimizde büyük şehre ait yollarda berbat durumda duruyor. Kısacası her yönüyle Bafra’nın ciddi bir yol problemi bulunuyor. Araç sahiplerimiz ve vatandaşlarımız perişan oldu.

SÖZ DEĞİL İCRAAT GEREKİYOR

Baframız için Kızılırmak sedde projesi çok önemlidir. Ne yazık ki kapsamlı ve yeterli bir ihale yapılmadı. Kızılırmak sedde projesi tamamen başlamalı ve bitirilmelidir. Kısım kısım küçük küçük çalışmalar ile bu iş olmaz. Oto gar, Sebze ve meyve hali bunlar Bafra’nın ihtiyaçlarıdır. Birkaç yılı hesap ederek yapılan projeler israf olur. Bu projeler yapılırken 100 yıllık düşünüp yapılmalıdır. Kızılırmak sedde projesi, oto gar, sebze ve meyve hali projeleri sözde kalmamalı. Çok zaman geçti. Bir an önce somut adımlar atılmalı ve başlanmalıdır. Bafralı söz değil icraat istiyor. Bafra modern kentleşme adına çok geride kalmıştır. İmardan, ulaşıma, sosyal donatılardan, çevre düzenlemelerine kadar yeni bir anlayış, vizyon gerekmektedir. Bafra estetikten mahrum durumdadır. Gürültü ve görüntü kirliliğe vardır. Sokak hayvanları için yeniden bir barınak çalışmasına ihtiyaç vardır.

BAFRA TRAFİĞİNE AKIL BİLE YORMUYORLAR

Bafra’mızda ciddi bir trafik problemi var. Kirazların apartmanından başlayıp, hükümet caddesi, belediye önü, alaçam caddesi, tekel caddesi, bulvar, oto gar dönüşü olarak devam eden Bafra’nın en önemli caddelerinde trafik yoğunluğu var. Bafra trafiğine ve akışına akıl Bile yormuyorlar. Bu böyle devam etmez. İlçe emniyeti, Bafra ve Büyük şehir belediyesi ortak bir çalışma yapmalıdır. Gerekli yerlere trafik lambaları konulmalıdır. Katlı oto park yapılmalıdır. Trafik akışı yeniden düzenlenmelidir. Şoförler odası, dolmuş ve minibüs esnaflarımız ile istişareler yapılmalıdır.

BİZİM ANLAYIŞIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK, SEVGİ VE SAYGIDIR

MHP Bafra ilçe başkanı Abdurrahman Çamaş son olarak çok önemli bir mesaj verdi. Başkan Çamaş şunları söyledi:

MHP ve ülkücü hareket dünyanın % yerli ve milli tek hareketidir. Hiçbir güce diyeti yoktur. Mazisi şereflidir. Çile doludur. MHP ve ülkücü hareketi 12 Eylül 1980 Askeri Cuntası yok edememiştir. ALLAH’ın izniyle kimse bölemez ve yok edemez. Camiamızın her ferdi birbirine sevgi ve saygı göstermektedir. Bunun zedelenmesine ise asla izin vermeyeceğiz. İdam sehpalarından gelen bir hareketin bölünmesine, birlik ve beraberliğinin bozulmasına hiçbir ülkücü vicdanen ve şuur izin vermeyecektir.

HİÇ BİR ÜLKÜCÜ DOĞU PERİNÇEK AYDINLIK GAZETESİNİN PROJELERİNE KAPILMAZ PEŞİNDEN GİTMEZ

Binlerce insanımızın inanılmaz anıları vardır. Bende Sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum. Yaşadığım bu olay 12 Eylül 1980 askeri darbesi öncesidir. Rahmetli ağbim Ekrem Çamaş Trabzon KTÜ’de Mimarlık fakültesinde okuyordu. Trabzon gitmiş ve arkadaşlarıyla kaldığı evde misafirdim. Bir uçak sesi duyduk. Dikkatimizi çekti. Çok alçak bir uçuş yapıyordu. Ertesi gün Doğu Perinçek’in gazetesi Aydınlık gazetesinde bu uçaktan çekilmiş kaldığımız evin resimleri yayınlandı. Başlık ise Faşistler burada kalıyor, Trabzon’u buradan yönetiyor. CİA’nin finanse ettiği belgeleriyle ispatlanan bu Aydınlık gazetesi ve Doğu Perinçek kimi gazetesinde hedef gösterdiyse şehit edilmiştir. Doğu Perinçek sonraki yıllarda ise bebek katili, bölücü başını kandilde ziyaret etmiş ve çiçek vermiştir. Hiçbir ülküdaşım Doğu Perinçek’in projelerine alet olmaz. MHP ve ülkücü hareketi bölmesine izin vermez. Milletimiz MHP ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin ne yaptığını anlamaktadır. Milletimizin şunu görmesini rica ediyoruz. Devlet zordaysa, milletimiz bölünmek isteniyorsa particilik yapılmaz. MHP ve lideri Anayasanın ilk 4 maddesini korumuştur. Açılım bitmiştir. Fetö ihanetine karşı durmuştur. Terör ile yurt içinde ve dışında mücadele edilmektedir. Demokrasiye sahip çıkmıştır. FETÖ’nün siyaset, bürokrasi ve finans ayakları ile mücadele edilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bizim bu mücadelemizden kim rahatsız ona bakmalıyız. PKK rahatsız, HDP rahatsız, DEAŞ, YPG rahatsız, Aydınlık gazetesi, vatan partisi, Doğu Perinçek rahatsız. Ezan ve Bayrak düşmanları rahatsızdır. Biz MHP Olarak, AK Parti, CHP, BBP, Saadet Partisi, DP, ANAP ve devletimizin yanında olan tüm partilerimizin seçmenlerine ve gönül verenlerine saygı duyuyoruz. MHP Cumhuriyetin tüm değerlerine sahip, demokrasiye inanmış, millet iradesine saygı duyan, milli ve manevi değerlerimizin temsilcisi bir partidir. Milletimiz yerel ve genelde görev verdiğinde bu görevi en iyi şekilde yapacaktır. Biz milletimizin emrindeyiz. Milletimizin hizmetkârıyız.

HABEREKO’YA TEŞEKKÜR EDERİM

MHP Bafra ilçe başkanı ile yaptığımız röportajın sonunda habereko’yu da unutmadı ve şunları söyledi: Çağatay Bey sizinle uzun bir röportaj yaptık. Bu sıcak yaz gününde zahmet ettiniz. MHP ve ülkücü camia adına çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

CHP'li üye, MHP'li kadın meclis üyesinin...

Haberi Oku