POLİTİKA:
SÜLEYMAN SERVET SAZAK'IN GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRMESİ!
 Bugün Türkiye’miz sosyal bir travmayla yüz yüzedir. Hakim siyaset etme üslubu; “ümmet için” yalanıyla sarmalanmış gayri milli bir iktidar perçinleme üslubudur. Milletimizi kendisi yapan değerlerin içeriği sıfırlanmış; yarın duygumuz hükümet eden siyaset mezhebinin muktedir kalma iştahına heba edilmiştir. Siyaset kilitlenmiş, sosyal kilitlenmiş, hayat kilitlenmiş, adalet kilitlenmiştir. Kâh “bakara makarayla”, kâh “montaj bu montajla”, kâh “başörtülü bacımla”, kâh “aldatıldık Allah afetsinle”, kâh “atletle”; milli vesayetimiz bir siyaset mezhebinin Ali Cengiz Oyununa ihale edilmiştir. Bunun siyaset sosyolojisindeki karşılığı sosyal kaostur.

Kültürler tarihinden biliyoruz ki milletler kaotik dönemlerde milli refleksi besleyen insan kaynaklarına yönelirler. MİLLİ REFLEKS milli aklın hadiselere karşı pozisyon tutuşudur; geometrisi yok, mühendisliği yoktur; ortak paydası milletin kutsalları, ortak hedefi milletin ilelebet bekâsıdır.

Bugün hesaplaşma bedelini ödediğimiz belalar; on küsur yıldır Ortadoğu meşrepli bir siyaset mezhebinin Türkiye’mizin başına bela ettiği “devşirme” meselelerdir. Bugün hükümet eden siyaset mezhebinin insan kaynağı ortalama muhafazakârlık gibi gözükse de; niyeti Ortadoğulu, üslubu gayri millidir.

Sosyal meselelerde başka coğrafyalara ait denklemlerle kendi problemlerinizi çözmeniz imkânsızdır. Türkiye bu basit gibi gözüken kadim doğruyu senelerce ıskalamış ve maalesef bugün siyaset edenlerin ideolojik defolarıyla bugünün travmasına taşınmıştır.

İşte tam da bu noktada DEVLET AKLI’NIN milli refleksi besleyecek damarlara sarılacağı umut edilirken; emperyal bir buton denkleme dahil olmuş ve koltuk merkezli PARTİ AKLI devreye sokulmuştur. Milli bekâmızın karşılıksız gönüllüsü ve garantörü DAVA ve GÖNÜL İNSANLARI; bir yandan hainci üslubun ihraç çarklarına kurban edilerek tavanı ve tabanı muğlâk bir merkezin insafına terk edilmiş; diğer yandan hasbelkader bu çarktan kurtulanlar başka sahaların reisçilik müsameresine yancılık garabetiyle yüz yüze bırakılmıştır. Buradan yüksek sesle söylemek isterim ki milli bekânın garantörü koltuk bekâsı değil; milli bekânın garantörü milli aklın bekâsıdır ve milli refleksin tercüme edilmiş terbiyelere ihtiyacı yok, devşirme umutlara karnı toktur.

Milli taban elbette millet coğrafyasının ilânihaye milli iktidarı olmayı hedefler. Ancak bu hedef üslubuyla da MİLLİ, kullandığı siyaset diliyle de MİLLİ, insan envanteriyle de MİLLİ olmak mecburiyetiyle kaimdir. Bugün siyasi kaosun bizleri taşıdığı asıl tehlike; milli tabanın milletin sahasında araması gereken doğruları haysiyeti saha oynaklığından menkul, renksiz ve kokusuz merkezin coğrafyasında aramaya mecbur edilişidir.

Yeniden hatırlatmak isterim ki; Milli Refleks milletin kadim kutsallarından beslenir ve yaslandığı yer hiçbir makamın, hiçbir yancılığın, hiçbir servetin matematiği değildir. Bu bağlamda bugünün kaotik ortamından kurtuluşun tek çaresi olan MİLLİ REFLEKSİ; kurallarını emperyal senaristlerin koyduğu alışılmadık bir sahada oyuna sürmek yarınımızın garanti belgesi olan milli damarları tahrip etmektir.

Bugün milli refleksin karşılıksız gönüllüsü olan Ülkücü Hareket; makam ve rant cilasıyla parlatılmış bu siyaset oyununu iyi okumalı, sürülmek istendiği sahayı iyi analiz etmelidir. Unutulmamalıdır ki Türk Milletinin çarelerini Türkçe formüllerle çözmek; senelerdir ıskalanmış bütünlüğümüzü temin için şarttır ve siyasi bir mecburiyettir.

Bugün devlet aklı diye takdim edilen bütün koltukları, bütün egoları ve bütün kursaklarıyla PARTİ AKLI; milli akıl diye sahaya sürülen maalesef niyeti kirli, hedefi kirli, elleri kirli siyaset aklıdır. Ülkücü Hareket bu kavram, kadro ve saha kaydırağını iyi okumalı ve bugün bedelini sadece kendisinin ödeyeceği kaotik vakitlerden kurtuluşun; yine sadece KENDİSİ olduğunu hatırdan çıkarmamalıdır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Cumhurbaşkanı seçimlerin 2019'da olacağını...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim iddialarını yalanlayarak seçimlerin 2019 yılının Mart...

Haberi Oku