POLİTİKA:
Sazak: Yarınımız travma üzerine inşa edilemez
15 Temmuz sonra ı siyasi iradenin taban kaybı kaygılarıyla FETÖ ile mücadeleyi, rövanşist niyetlerle KENDİNDEN OLMAYANLARLA MÜCADELE SEVİYESİZLİĞİ’ne çektiğinin altını çizen Sazak, “İktidarın ayrıştırıcı üslubu da toplumsal yarılmayı derinleştirmiştir” dedi.
MHP Genel Başkan Adayı Süleyman Servet Sazak’ın yazılı basın açıklamasının tam metni şöyle:

"PKK VE IŞİD'E MEVZİ BOŞALTILDI"
“15 Temmuz bütün cepheleriyle doğru okunması gereken hain bir projedir. Senelerce çalışılmış, senelerce prova edilmiş siyasi bir proje… Bu kan projesi, bir iç savaş antrenmanıdır. Siyasal dengeleri altüst etmiş, uluslararası dengelerdeki konumumuzu değiştirmiş, ekonomik dengeleri sarsmış, moral değerleri sıfırlamıştır. Türk ordusunun kurumsal onuru yara almış, PKK ve IŞİD gibi terör örgütlerine karşı mevzi boşaltılmıştır.

"TÜRKİYE ACİLEN NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRMELİDİR"
Bütün bunlara rağmen bu hain darbe girişimi; gerek yapılış şekli, gerekse sonuçları itibariyle Türkiye’de hayatın kilitlenmesine yol açmamalı, siyasetin kilitlenmesinin sebebi olmamalı, geleceğin kilitlenmesinin nedeni sayılmamalıdır. 
Tarihsel bilgilerimizden hatırlıyoruz ki her devlet, zaman zaman bu tür travmalarla yüzleşmiş; ancak hiçbiri geleceğini bir travma üzerine kurmamıştır. Türkiye acilen normalleşme sürecine girmek zorundadır.  Zira Türkiye’nin bugünü hiçbir cepheden umut vaat eder gözükmemektedir.

"FAİLLER FLULAŞTIRILMIŞTIR"
Siyasetin kavramları ile örgütün kavramlarının iç içe geçmişliği; bizi var eden değerlerin içeriğini ve hayatımızın içindeki karşılığını yıkmıştır.
Siyasi sermaye ile örgüt sermayesinin iç içe geçmişliğinden ötürü ekonomik yapılar hedeflerini yitirmiş, yarın projeksiyonlarını rafa kaldırmıştır. Ekonomik değerler, fonksiyonel koltuklar ve itibar mevzileri hak etmeyen yandaşlara peşkeş çekilmiş ve liyakat skalası altüst olmuştur. İnsanlar ve kurumlar günübirlik gailelerle karşı karşıya kalmıştır. Siyaset bürokrasi ile örgüt bürokrasisinin iç içe geçmişliği ve siyaset kurumunun kendi yanlışlarını örgüte yıkma cehdi; failleri flulaştırmış, adaleti siyasileştirmiş, insanların devlete güvenini altüst etmiştir.

"KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ZULMÜ..."

Siyasi iradenin taban kaybı kaygılarıyla FETÖ ile mücadeleyi, rövanşist niyetlerle KENDİNDEN OLMAYANLARLA MÜCADELE SEVİYESİZLİĞİ’ne çekmiş olması ve kullandığı ayrıştırıcı üslup toplumsal yarılmayı derinleştirmiştir. Dış politikadaki alan kaybı, siyaset geleneğimizin koordinatlarını dağıtmış, uluslararası arenadaki yerimizi belirsizleştirmiştir. Görevden almaları Kanun Hükmünde Kararnameler’in zulmüne dönüştüren uygulamalar, keyfilik ve ispiyon kaynaklı emniyet raporları; bireylerin yasaya, siyaset kurumuna ve devletimizin kurumsal yapısına olan güvenini sarsmış, can endişesi, mülk endişesi, yarın endişesi birbirine karışmıştır.

"TÜRK MİLLETİNİN İSTİKBALİ KAOTİK ZAMANLARIN UZATILMASINA KURBAN EDİLMEMELİDİR!"
Siyaset Kurumu; bugünün hayatını, yarının hayatını bir travma üzerine inşa etmemelidir. Yine tarihi hafızamız bize öğretmiştir ki; can emniyeti, adalet emniyeti, mülk emniyeti yara almış bireylerin vicdan sağlığı bozulur, merhamet sağlığı zedelenir. Türk Milleti töresi olan, kutsalları olan, hiçbir travma adına vazgeçemeyeceği erdemleri olan asil bir millettir; istikbali kaotik zamanların uzatılmasına kurban edilmemelidir.

"SOSYAL PATLAMAYA DİKKAT!"
İnsanların birbirine şüpheyle baktığı bir Türkiye resmi; yandaş olmayan her tutumun ihanetle etiketlenmesi toplumsal dokuyu parçalamıştır. Arkasında kim, hangi emperyal güç ya da hangi siyasi irade olursa olsun, üzülerek söylemeliyim ki; yapılan tasarruflar bir sosyal patlamaya sebep olacak nitelikte uygulamalardır.
İnsanlığın katliam tarihi, hedefsiz sosyal patlamaların tarihidir. Bugün toplumsal doku paramparça, kültürel doku lime lime, gelecek dokusu kapkaranlıktır. Ve yine üzülerek söylemeliyim ki; sosyal refleksler mutlaka milli refleks demek değildir. Hedefsiz, içeriksiz, köksüz, bayraktarsız patlamalar toplumların felcidir. 
Türkiye Cumhuriyeti devleti, felsefesi olan, töresi olan, hedefleri olan bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti’ne tırnakları kanlı emperyal ellere eldiven rolü biçmek kadim değerlerimize, kuruluş felsefemize, Cumhuriyetin kazanım ve değerlerine ihanet etmektir.
İşte Türk Milliyetçilerinin ve kurumsal yapımız olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihi misyonu tam da burada başlamaktadır. Sosyal bütünlüğümüzün doku tellerini oluşturan Milliyetçi Hareket; bu dokunun zedelenmesine asla müsaade etmemeli, sosyal hareketliliğin hedefsizliğine mutlaka bir çare üretmelidir.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

AKŞENER ÇILDIRDI: HEPİNİZ KORKAK TAVUKSUNUZ!
Manisa'ya partisinin il başkanlığı binasının açılışı için gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral...

Haberi Oku