POLİTİKA:
MHP'den Taha Akyol'a sert yanıt
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada OHAL kararnamelerine karşı AYM'de iptal davası açılamayacağını ifade etmişti. Taha Akyol da bu açıklamayı eleştirirken, "Keşke bu açıklamayı bir hukukçu yapsaydı" demişti. Akyol'un bu eleştirisi üzerine Semih Yalçın bugün Taha Akyol'a açık bir mektup gönderdi.

İşte mektubun tam metni:

"Sayın Taha Akyol

OHAL kararnamelerine karşı AYM’de iptal davası açılamayacağına dair değerlendirmemizi gayet kibirli ve nobran bir üslupla eleştirmiş, “MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, iktidarın görüşüne destek verdi,keşke bu konuda MHP’li bir hukukçu açıklama yapsaydı.” demişsiniz.

Bizim açıklamamız size neden bu kadar dokundu Sayın Akyol? 

Politikanın nasıl yapıldığını, politikacının neleri bilmesi gerektiğini, hangi konularda açıklama yapıp yapamayacağını iyi bildiğinize inanıyorum.
Buna rağmen maksatlı ve aleyhte yorum yaparakMHP yönetimine karşı içinizde biriktirdiğiniz erik kurularını ortaya seriyorsunuz.

KHK’lerle ilgili MHP’nin görüşlerini yansıtan açıklamalarımızdan rahatsızlığınızı her ne kadar hukuk jargonuyla setretmeye çalışsanız da hemen arkasındaki ön yargılarınız sırıtıyor.

Bırakınız politikacıları, Türkiye’de her okuryazar ülke meseleleri hakkında konuşur. Her entelektüel Türkiye'nin meseleleri hakkında fikir yürütme hakkına sahiptir.

Ayrıca ister hukuki ister siyasi isterse başka konularda olsun, yorum yapmak ve partisinin görüşleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek politikacıların görevidir. Siyaset yapmak için illa bir konunun uzmanı olmak gerekmez.

Siyasette önemli olan; hukuk, ekonomi, dış politika gibi konularda isabetli görüşler serdedebilmek veya en azından bu konularda dayanağı ve nedeni olan bakış açıları ortaya koyabilmektir.

Hangi konuyu nasıl kamuoyuna arz edeceğimizi, nasıl açıklama yapacağımızı sizden öğrenecek değiliz.

Tarihî konularda yorum yapabilmek ve tarih alanında eser hazırlamak için tarih formasyonu almanız gerekirken, metodoloji ve terminoloji bilmeden tarihçilerin alanına girdiniz de biz sizi eleştirdik mi?

Tarihçi olmadığınız hâlde tarihin ismetine tasallut ettiniz de sizden hesabını sorduk mu? 

Bize ayar vermeye çalışırken hukukçu kimliğinizi manivela olarak kullandığınıza göre soruyorum:

Sizin amacınız;dokunulamaz, erişilemez, teraküm ve müktesebatına ilişilemez bir hukuk aristokrasisi mi yaratmaktır?

Değilse üzerinize vazife olmadığı halde MHP’ye olur olmaz gerekçelerlehücum ederek neye hizmet ediyor, hangi mahfillere mesaj gönderiyorsunuz? 25.9.2016


E.Semih Yalçın"

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
solmaz 2 yıl önce

ebu leheb buyurmuş. taha akyolun davaya hizmetinin zekatı senin toplam hizmetinden fazladır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: Abdullah...

Haberi Oku