POLİTİKA:
MHP BAFRA, YENİ PARTİ'NİN YALANLARINI ORTAYA ÇIKARDI!
 9 HAZİRAN 2016 KURULTAY GERÇEKLERİ

MHP BAFRA İLÇE BAŞLANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Vatansever Türk Milleti, kıymetli dava arkadaşlarımız değerli Ülküdaşlarımız,aziz Türk Milliyetçileri 
Bilindiği üzere Partimiz planlı ve programlı bir şekilde son iki yıldır geçmişte Okyanus Ötesi diye tabir ettiğimiz, sonrasında Paralel Devlet dediğimiz şimdilerde ise FETÖ olarak adlandırdığımız alçak Terör örgütü tarafından haince saldırılara maruz kalmaktadır ve tekrar bilinsin ki Partimiz, Milliyetçi Hareket Partisi Ülkemizin yıkılmaz kalesidir! Bu alçak ve hain saldırılar karşısında dimdik ayaktadır! 

Bu hain terör örgütünün her dönemde partimize farklı şekilde saldırı girişimleri olmuş, son sızma girişimleri ise adeta bertaraf edilmiştir. 48 yıllık şanlı, kutlu hareketimizi Tarla Kongreleri ile, hukuksuzluk ile, sahte imzalar ile ele geçireceğini zannedenler Türk Adaletinin kesin olarak tokadını yemiştir. 
Bugün Adalet tecelli etmiş ve 19 Haziran’da yapılan Sözde Tüzük Kurultayı’nın Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde sonuçlanan davasının Gerekçeli Kararı elimize ulaşmıştır. Kararda mahkeme;Türk Medeni Kanununun 75/2 maddesi uyarınca görevlendirilen üç kişilik çağrı heyeti tarafından yapılan çağrı üzerine 19 Haziran 2016 tarihinde toplanan sözde kurultayın; yasa, tüzük ve mevzuat hükümlerine aykırı olarak gerçekleştirildiğine, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Kurultayı’nın yokluğuna ve Genel kurulda alınan bütün kararların yok sayılmasına karar vermiştir. 

Mahkemenin gerekçeli kararında görüleceği üzere üç kişilik çağrı heyetine verilen yetki; Tüzüğün 63. Maddesinin 4. Fıkrasının değiştirilmesine ilişkin çağrı yapmak yetkisidir.Verilen bu yetkinin sınırları gayet açık olmasına rağmen Genel Kurulda 16 Madde değiştirilmek istenmiştir. Genel Kurula katılma hakkı bulunan üyelerin (1.187 delegelenin) 5 de 2 si ile (475 delege) kongre yapılma kararı alınır. Eğer kongre toplanma sayısına ulaşılırsa, tüzük değişikliğinin yapılabilmesi için üst kurul delegelerinin 3 de 2 sine ( 792 delege ) ihtiyaç vardır. Şayet yeterli sayılara ulaşılamazsa divan heyetinin belirleyeceği bir gün ve saate ertelenir. İkinci toplanma kongresinde toplanma ve karar alma yeterlilik sayısı Genel Merkez Yönetim Kurulu sayısının iki katından bir fazlasına denk gelir. 19 Haziran 2016’da yapılan sözde Tüzük Kurultayında gerekli çoğunluğun Gerekçeli Karar ve Tutanaklara göre sağlanamadığı ayan beyan ortadadır. Tüzük Kurultayı öncesi 656 imza topladıklarını söylemelerine ve yapmış oldukları açıklamalarda da gerekli delege sayısının 3 katı kadar Delege topladıklarını ifade etmelerine rağmen Hazirun cetveline 330 delegenin imza atarak hazır bulunduğu tespit edilmiştir. 792 delege ile tüzük değişikliği yapılması gerekirken bu sayının çok daha azı ile Tüzük Değişikliği yapılmaya çalışılmış ve toplanan delegenin yetkisi olmamasına rağmen birden fazla tüzük maddesi değiştirilmeye çalışılmıştır.Bu konu zaten yapılmaya çalışılan sözde kongre esnasında gerek Sinan Oğan gerekse Koray Aydın tarafından basına açık şekilde anlatılmıştır. 

Kendi hatalarını ve günahlarını Milliyetçi Hareketin hali hazırdakikadrolarını karalamaya çalışarak örtmeye çalışanlar; hem yetkilerini hem de hadlerini aştıkları mahkemece ispatlanmış bu kararın ardından verecekleri cevabı merakla bekliyor ve takdiri siz değerli kamuoyuna bırakıyoruz.
Partimizi ve Liderimizi AKP’ye yaslanmak ile itham edenlerin, “Partiyi Recep Tayyip Erdoğan Yönetiyor” diyenlerin çirkin iftiraları, yalanları artık ortaya çıkmıştır. 
Tarihi misyonumuzu, töremizi, siyasi ahlakımızı ve duruşumuzu kabullenemeyen karanlık odaklar, yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir! Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin ve Türk devletinin teminatıdır! Bu teminatı zayıflatmak ne devletimize ne de ülkemize hayır getirmeyecektir. Güçlü bir MHP, güçlü bir Türkiye demektir! Bu sebeple Ayrılıkta azap birlikte ise rahmet vardır. Şahıslara kızıp MHP’nin kurumsal kimliğine zarar verecek tutum ve davranışlar içine girmek, ileride telafisi mümkün olamayacak yıkımlara, yaralara sebebiyet verebilir! Partimiz Devlet-i Ebed müddet anlayışını şiar edinmiş tek partidir ve aydınlık günler mutlak yakındır.

Bugün gelinen süreçte tarlalarda bu şanlı partiyi kongreye davet edenler ve Paralel Yapı içerisinde bulunup MHP’ye ilgi duyanlarla yollarımızı ayırmış bulunmaktayız.MHP’de kongre krizinin yaşandığı süreçte tüm Türkiye, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin haklılığını görmüş ve tescil etmiştir. Şu an içerisinde bulunduğumuz durum bunu çok net bir şekilde yansıtmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisinin neferleri dün olduğu gibi bugünde yılmadan, yıkılmadan, bıkmadan, küsmeden, usanmadan daha da sağlam temeller üzerinde durarak dava ruhu ile partisinin birlik beraberliği ve başarısı için çalışmaktadır. Devletimizin ve partimizin istikbâli açısından cepheleşmeye ve hizipleşmeye asla müsamaha göstermeyeceğimizi değerli Türk Milletininönünde tekrar beyan ediyoruz. Parti Genel Merkezimizin kararına göre OlağanKurultayımız 18 Mart 2018 Tarihinde yapılacaktır. Partimiz bu süreçte yapılacak ağır ve çok boyutlu saldırılara boyun eğmeyecektir ve Liderimiz Devlet Bahçeli ile yoluna emin adımlarla devam edecektir.

Kamuoyuna Saygılarımızla
Milliyetçi Hareket Partisi Bafra İlçe Başkanlığı

Otomatik alternatif metin yok.
Görüntünün olası içeriği: yazı
Görüntünün olası içeriği: yazı
Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hüseyin 8 ay önce

hadi oradan akp desteği ile kongreden kaçtınız şimdi de saçmalıyorsunuz

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

CHP'liler söylem birliği yapacak
19. Olağanüstü Kurultay ile tüzüğünde bir dizi değişikliğe giden CHP'de, TV ve radyo programına...

Haberi Oku