POLİTİKA:
FETÖNÜN SİYASİ BORAZANLARI
 Fetö din pazarlayarak palazlanmış bir kan örgütüdür; dini-ideolojik arka planı vardır, dini ideolojik hedefleri vardır. Bugün alt kademe müritleri tasfiye ediliyor gözükse de ideolojisiyle bir siyaset mezhebinin envanterinde; inanma kodlarıyla bir siyasi tarikatın haremgahında; hedeflediği niyetlerle muktedir dini-ideolojik siyaset dilinin satır aralarındadır.

Bu zaviyeden bakıldığında 15 Temmuz kalkışması bir siyasi yapıyı, bir siyasi ideolojiyi yok etme niyeti taşıyan sadece askeri bir kalkışma değil; top yekûn Türk Milletini, kurucu iradesiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti’ni, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Başbuğu ATATÜRK’Ü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumsal geleneklerini ve Türk Milletinin doku tellerini oluşturan kültür damarlarını yok etmeyi hedefleyen ideolojik bir kalkışmadır.

15 Temmuz’da bu hain niyet Türk Milletinin Milli Mücadele ruhuna toslamış, Kuvvacı ruhuna toslamış, Cumhuriyetin kurucu iradesi olan Türk Milliyetçiliğine toslamış ve çok şükür milli bir ferasetle bertaraf edilmiştir. Bu bertaraf edişi siyasal kamplara hapsetmek, bir siyaset mezhebinin müritlerine mal etmek; arkasındaki ruha hakaret, Türk Milletinin varoluş kodlarına ihanettir.

Ancak bütün bu bertaraf edişe rağmen 15 Temmuz’da tarumar edilen; hain örgütün ideolojik niyetleri, dini-ideolojik öngörüleri, dini-ideolojik hedefleri değil; sadece ülkemizde sahnelemek istedikleri kan müsameresinin rolü bitmiş aktörleridir.

Bugün “siyaseten nefes alışı bu hain örgütün icazetinden menkul” siyasi bir tarikatın yarı resmi ağızları “Biz yeni bir devlet kuruyoruz, bakın beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır” derken; afişe olan hain örgütün CUMHURİYETSİZ TÜRKİYE projesidir. Dini-ideolojik arka planında Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak, bizi millet yapan kutsalları yok etmek niyeti yatmaktadır. Bu cümle bir başka yanıyla da makyajlı kelimelerle takdim edilen “Yeni Osmanlıcılık” denen güdümlü akımın Türkiye ile ilgili kanaat kodlarının deşifresidir.

Bu bağlamda 15 Temmuz’un hemen akabinde dayatılan rejim sıfırlaması; bu kirli niyeti kurumsallaştıracak sözümona yasal çerçevenin devlet kudretiyle onaylatılma müsameresidir demek yerinde olacaktır. Kan kusan silahların vahşetinden Türk Milletinin ferasetine, cesaretine ve Türkiye Cumhuriyetine bağlılık ruhuna sığınarak kurtulanlar; 16 Nisan’da 15 Temmuz’un ideolojik niyetlerini milletin muhasebesinden kaçırmışlardır. Referandum ile yasal hale getirilen “yasadışı fiili durumun” ideolojik arka planı bu, milletten saklananı bu, mahiyeti bu, niyeti budur.

Ayhan Oğan'ın niyet kusmuğunda deşifre olan; Fetönün ideolojik niyetleriyle bir siyasi tarikatın dini-ideolojik niyetlerinin aynı oluşudur. Ayhan Oğan’ın kirli ağzında şifreleri çözülen; Cumhuriyete kininden din yontmuş ve kinini pazarlayarak, kinini alkışlatarak, kinini servetleştirerek mevzi kazanmış bir siyaset mabedinin mahzen sesidir.

Bu cümleyi konuşturan Fetö; konuşanı bir siyaset mezhebinin yarı resmi ağzıdır. Bu iğfal edilmiş beynin uzaktan kumandalı sesi 15 Temmuz’da başarılı olamayan örgütün, 16 Nisan’da yasal hale getirilmiş ideolojik sesidir. 15 Temmuz’un failleri birey olarak bazı kademelerden uzaklaştırılsa da, hapse atılsa da; kese-yapıştıra onaylatılan “parti devleti tüzüğü” bu hain örgütün ideolojik borazanlarının sesini yükseltmiş, niyet pervasızlığını küstahlık noktasına taşımıştır.

Ayhan Oğan’dan çıkan ses; 15 Temmuz’da milletin tokadını yemiş hain örgütün yöntem akrabalarının, kursak ortaklarının, niyet paydaşlarının siyaseten ciyaklama sesidir ve maalesef bugün hükümet eden bir siyaset mezhebinin temsil sesidir. 16 Nisan’a rejim sıfırlaması dememizin sebebi buydu; 15 Temmuz’u hazırlayan hain ideoloji; aktörleriyle mahkûm edilmiş olsa da niyetleriyle siyaset etmektedir dememizin sebebi bu…

İnanıyoruz ki Türk Milleti; bu hain ideolojinin bugün siyaseten mevzi tutmuş mensuplarını, aralarındaki niyet ortaklığını, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan kin beraberliklerini ve iç içe geçmişliklerini unutmayacak; Türkiye Cumhuriyeti’nden, 1923 ruhundan, kuruluş ilkelerimizden ve ulvî ülkülerinden asla vazgeçmeyecektir.

Kimse unutmasın ki siyaset mezarlığı; ağzı yırtılmış Türk düşmanlarıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarıyla, Türk Milletinin düşmanlarıyla doludur.
Atatürksüz bir Türkiye hayal edenlerin, Türksüz bir Türkiye hayal ettiklerini unutmadan; o büyük Başbuğun bütün zamanlara not düşen, o bedeli ödenmiş cümlesini tekrarlamak isterim; TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

AKP'li Şamil Tayyar: FETÖ borsası kuruldu,...
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ davalarıyla ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu. Tayyar'a...

Haberi Oku