POLİTİKA:
CHP, MHP'ye Giden Emanet Oyları Geri İstiyoruz


Yeni yönetim kurulunun oluşturulması ile ilgili olarak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin tüm katmanları ile görüştüğünü ifade eden Bulut, "Beklentiler ve örgütün istekleri karşılığında yeni bir il yönetim kurulu oluşturmaya çalıştık.Herkesi memnun edecek bir yönetim oluşturmamız elbette mümkün değil, ancak burada kimin olduğu değil, asıl olan tüm CHP'lilerin zaten birer yönetici olduğudur" dedi.

'HERKESİMİ KUCAKLAMAYA ÇALIŞTIK'

Deneyimli partililerden ve gençlerden bir yönetim kurulu oluşturulduğunu belirten Bulut, "Olabildiğince her kesimi kucaklamaya çalıştık. Ayrıca il yönetimi kadar CHP seçim komitesi hazırlığını da düşündük. Ancak oluşan yönetim kurulunun niteliği ve etkinliği dışında çok daha önemlisi, biz Adana'da CHP politikalarını, akademisyenlerle, emek ve meslek odalarıyla, sivil insiyatif sahibi derneklerle, işçi kesimi ve işverenlerle ile belirleyeceğiz ve yönetim dışında 100'e yakın gönüllü kadrosu ile bu politikaları, çalışmaları yöneteceğiz" diye konuştu.

'HERKESLE BİR ARAYA GELECEĞİZ'

Sadece partililerle değil, ülkenin gidişi adına endişe duyan herkesle bir araya geleceklerini söyleyen Başkan Bulut, "Her alanda etkin ve sözü dinlenen yerel yönetim kadrosu kuracağız. Adana'ya ilişkin başta işsizlik ve tarım olmak üzere, tüm yaşamsal sorunlarda, çözümün bir parçası olmaya çalışacağız.Tam ifade ile bilginin, üretimin ve yeniliklerin öne alındığı bir anlayışın yönetimi olacağız.Tüm partililerimizle, yoldaşlarımla halkın iktidarı için çalışacağız.Ülkenin bugün içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında CHP kadroları olarak bizler, parti içi çekişmeleri, anlamsız çatışmaları bir yana bırakacağız.Artık bir yönetim oluşmuş ve önümüzde tarihi bir seçim bulunmaktadır.Belki de Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine gidilirken tüm enerjimizi, Adana'da CHP'nin birinci parti olması için harcamamız gerektiğini biliyoruz" dedi.

'EMANET OYLARIMIZI ALACAĞIZ'

AK Parti Hükümeti'ne karşı, barışı savunan, özgürlükçü bir CHP iktidarı ile tekrar yönlerini batıya çevireceklerini anlatan Bulut, şöyle devam etti:

"Adana'da son yerel seçimlerde 100 bine yakın oyumuz MHP'ye kaymıştır. Öncelikle bu emanet oyları istiyoruz. Yerel seçimdeki oyların çok üstünde oy hedefliyoruz.Bu amaçla halkla bütünleşmeyi, emek örgütleri ile işbirliği yapacağız.İş dünyası, dernekler ve resmi kurumlarla iyi ilişkiler içinde olacağız.Demokrasi adına hükümetin hukuk dışı uygulamalarına karşı mücadele eden başta TMMOB olmak üzere tüm kitle örgütlerinin yanında olacağız. Sınıfsal mücadele gereği kim eziliyorsa, kim haksızlığa uğruyorsa onun yanında olacağız."

'SİYASETİ SEVGİ VE SAYGIYLA YAPACAĞIZ'
Adana'da CHP siyasetini gülen yüzlerle ve siyasetin gereği olan saygı ve sevgi ölçeğinde yapacaklarını vurgulayan Bulut, "Kişilerle, parti içi kısır tartışmalarla hiçbir ilgimiz olmayacaktır. Biz aldığımız sorumluluğun farkındayız. Haziran seçimlerine kadar sadece ülkenin geleceği ve CHP iktidarı için çalışacağız.Biz iktidar partisinin il yönetimi olmak adına bu zor görevi aldık.Bizler, zengin ve fakir arasındaki uçurumun her gün daha fazla derinleştiği, yasakların, yolsuzluk ve yoksulluğun sürekli arttığı, hak, hukuk ve adaletin yerle bir edildiği bir ülke yerine, çocuklarımıza daha özgür, daha demokratik ve adaletin hüküm sürdüğü yaşanabilir bir Türkiye için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

'HALKIMIZ İÇİN YOLA KOYULDUK'

İnsanları kamplaştıran bir anlayışta olmadıklarını söyleyen Bulut, "Biz halkımız için yola koyulduk, bu yolda yürürken haklılığımızı, programlarımızı toplumun her kesimine anlatacağız. Bizler Çukurova'nın bereketli topraklarında Orhan Kemal'iz. Bizler haksızlık ve hukuksuzluk karşısında İnce Mehmet'iz. Bizler Yılmaz Güney kadar cesuruz. Demokrasi, özgürlük ve adalet mücadelemizde herkesi CHP çatısı altında mücadele etmeye çağırıyorum" dedi.
Anahtar Kelimeler
MHPCHPEmanet Oy
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
alperen 3 yıl önce

hangi emanetten bahsediyorlar hesap yapmayı bile bilmiyorlar ilçelerin kullandıkları oyları hesaplarlarsa gerçeği görürler. ayrıca buralarda kaybettikleri oylar chp nin beceriksizliğini gördükleri için olmuştur. tarsus u hatırlatırım burhanettin başkan birkere geldi birdaha gitmedi nedeni iyi çalışması

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Açılım Tartışılmalı diyen Mhp'li...
MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem: Ağzı süt kokan çocuklara elini uzatanların en ağır şekilde cezalandırılması...

Haberi Oku