Türk Milliyetçiliği'nin savunucusu Kurultay'a erişim engellendi
Türk milliyetçiliğininin savunucularından Kurultay Gazetesi'nin internet sitesine erişimin engellenmes i üzerine Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aydın Taş, bir bildiri yayınladı. Taş bildirisinde ne kendisinin ne de gazetesinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine tek bir faaliyetinin söz konusu olmadığını vurguladı.

Aydın Taş'ın Kurultay gazetesine BTK tarafından erişimin engellenmesi üzerine yayınladığı bildirinin tam metni şöyle: 
"Yüce Türk milletine!

Azerbaycan'daki  Aliyev iktidarının şikayetiyle önce Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Ebülfez Elçibey'in kurduğu Azadlıq gazetesinin Türkiye temsilcisi olarak aldığım basın kartım iptal edilmiştir, ardından da Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığım Kurultay gazetesinin internet sayfası www.kurultay.com.tr Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından erişime engellenmiştir.

Bu girişimler, bizzat Ankara'ya gelen Azerbaycan Devlet Başkanı yardımcısı Ali Hasonov tarafından gerçekleştirilirken; basın kartım, O'nun BYEGM'deki ziyaretinden sadece bir saat sonra SMS ile "Milli güvenlik politikasına uygun olarak nedeniyle" gibi absürd bir ifadeli gerekçeyle iptal edildiği tarafıma bildirilmiştir. Bu basın özgürlüğüne müdahale olduğu gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin iç işlerine de müdahaledir. Vatandaş olarak, hakkımın savunulmasını veya en azından bilgime başvurularak değerlendirilme yapılmasını beklerdim. Fakat Azerbaycan'daki iktidar sahipleri, gücünü kendi devletimde adeta şahsıma karşı kullanmaktadırlar.

Türk milliyetçisi bir gazeteci olarak, meslek yaşantım boyunca milletime hep doğruları aktarmaya çalıştım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin aleyhinde tek bir faaliyetim söz konusu bile olmamıştır ve olamaz. Ancak verdiğimiz haberlerden rahatsız olanlar, şahsımı ve gazetemizi sürekli kötü odaklarla ilişkilendirerek karalama ve iftira kampanyasında bulunmaktadırlar. Alman ajanlığı ile başlayan gerçek dışı iddialar, 15 Temmuz sürecinde FETÖ mensupluğu ile Azerbaycan'da darbe planlayıcılığına ve bunlar da tutmayınca son olarak Ermeni diasporasının hizmetkarlığına ve onlar tarafından finanse edilmeme kadar varmıştır.

İddialarında bile tutarlılık sergilemeyenlerin, her halde bir sonraki iddiası PKK'lı olduğumu öne sürmek olacaktır!

Azerbaycan'ın resmi haber ajansı APA'nın abonelerine servis ettiği haber her şeyi ortaya koymaktadır. Haberlerinde şahsımı ve Kurultay gazetesini, "Ermenistan diasporasının yönettiği, Azerbaycan aleyhinde işleyen şebeke" olarak gösterirlerken, ayrıntılarda Ali Hasanov'un Aydın Taş'ın basın kartının iptali ve Kurultay gazetesinin engellenmesi girişimlerinde bulunduğu da açıkca ifade edilmektedir. 

Azerbaycan iktidarı, dış siyasette şayet benimle mücadele ettiği kadar Ermeniler ile mücadele etmiş olsaydı, Karabağ işgalden çoktan kurtulmuş olurdu. Ancak onlar Aydın Taş'ın basın kartını iptal ettirerek, diplomatik büyük bir zafer kazandılar!

Çünkü, işin özünde, Azerbaycan iktidarının Türkiye'de kendince yaratmış olduğu sansürün veya Büyükelçiliğin bazı medya organları üzerinde kurduğu baskının delinmesi yatmaktadır.

Çünkü, Kurultay gazetesi onların emrine girmemiştir.

Hiç bir zaman Azerbaycan devletini hedef alan veya küçük düşüren bir haberimiz olmadığı gibi, hayatını kaybeden Azerbaycan Ordusunun askerini kendi "şehidimiz", Mehmet Emin Resulzade'den emanet 3 renkli bayrağını da kendi "bayrağımız" olarak gördük. Anadolu ve Azerbaycan Türkleri öz ve öz kardeştir, Ankara'daki Mehmet ile Bakü'deki Mehemmed arasında bizim için fark yoktur. Rahmetli büyük lider Elçibey'in dediği gibi, "Biz bir millet, iki devletiz". Bu sözü başkasına atfedip, tekerleme gibi kullananlar, halen Türk vatandaşlarına vizeleri kaldırmayanlardır.

Şahsıma ve gazetemize yönelik, özellikle Türkiye'de 15 Temmuz gecesi yaşanan menfur darbe girişimi fırsat bilinip başlayan saldırıların başlıca sebepleri arasında Ebülfez Elçibey'in yolundaki muhalefete ve liderlerine yer vermemiz; 15 Temmuz gecesi vatan haini FETÖ mensuplarının menfur darbe girişimi sırasında bazı kişilerin tutumu; FETÖ'ye karşı aslında gerçek bir girişimin yapılmadığı, aksine bunu fırsat bilerek muhalefet üyelerine FETÖ'cü iftirası atılıp, Azerbaycan'daki FETÖ'cüler tarafından derdest edilmeleri; Bölücü terör örgütü PKK'nın ve türevlerinin Azerbaycan'daki faaliyetleri; İşgal altındaki Dağlık Karabağ sorunuyla ilgili gerçekleştirilmek istenen anlaşmanın detayları; Azerbaycan iktidarının gerçek dışı popülist beyanlarıyla Türk kamuoyunu aldatmasıdır.

Yukarıda sıraladığımız haberlerin bir kısmı başka yerli ve yabancı yayın organlarında, çeşitli tarihlerde yer almıştır. Ayrıca şunu da vurgulamak isterim ki, bunlarla ilgili tarafımıza ne bir itiraz, ne de bir tekzip metni bile gelmemiştir.

Basın kartı elinden alınan, ilk kişi ben değilim ve sonuncusu da olmayacağım. Erişime enngellenen ilk gazete Kurultay gazetesi de değil ve o da son olmayacak. Ancak, terör örgütü ile ilişkilendirlenlerin basın kartları alınırken ve aynı şekilde internet sayfaları engellenirken, "basın özgürlüğü" diye bunlara destek olanlar, bana ve Kurultay gazetesine destek olacaklar mı? Yoksa milliyetçi olmamız mıdır buna engel?

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Devlet Bahçeli: Türkiye'ye tuzak kuruluyor
Son dakika haberi... MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye’ye...

Haberi Oku