Reinha isimli İstanbul'un en lüks diskosuna yılbaşı gecesinde İŞİD tarafından yapılan katliam üzerine bir takım sosyal medya kullanıcıları, sosyalist ve Kemalist basın çok iğrenç ve alçakça yayınlar yaptı.  

Bu saldırıyı "doğrudan Müslümanlar yaptı, İslam böyle şiddeti meşru gören katliamcı bir dindir" demelerine bir tık kaldı ancak "Türkiye'deki muhafazakârlar/dindarlar yılbaşı kutlamak günahtır diyerek bu katliamın yapılmasına sebep oldular" söylemi ise resmen dile getirildi!  

Katliamı yapan alçağın Türk vatandaşı olmadığı tespit edildi. Hatta Türkiye'ye 20 Kasım'da geldiği de anlaşılmış! Katliamı Türkiye Devletinin resmen savaş halinde olduğu İŞİD üstlenmiş! Ama bizim sol/Kemalist lümpenlerimize göre bu ve benzeri katliamların sorunlusu Türkiye muhafazakârları ve İslam dinidir! ABD ve Batı’nın aşırı sağcıları ve İslamifobikleri ile aynı dili kullanmak bizim sözde antiemperyalist solcu/Kemalistlerimiz için çok konforlu bir söylem! 

Oysa bu ve benzeri terör eylemlerinin Türkiye dindarlığı, muhafazakârlığı ve hatta ana gövdesi itibari ile İslamcılığı ile ilgisi yoktur. Biraz tarih, sosyoloji, psikoloji ve siyaset bilimi bilen herkes bu tür örgüt ve eylemlerin sebeplerinin Türkiye ve Türkler olmadığını çok iyi bilir.  

Evet, Türkiye dindarları, muhafazakârları ve İslamcıları öteden beri yılbaşı ve Noel kutlamalarını bir kültürel yabancılaşma ve Hristiyan adetlerinin benimsenmesi diye eleştirirler. Başkalarının yaşam tarzlarına çok saygı duymazlar. Tek tip bir Müslüman cemaat yaratmak hülyası her zaman Türkiye İslamcılarında olmuştur. Aynı Kemalistler ve sosyalistler gibiler. Çoğulculuk, hoşgörü, çok kültürlülük ve demokrasi konusunda son derece eksik ve yetersiz bir algı düzeyleri var. Saçma sapan hurafelere, menkıbelere, kerameti kendinden menkul (Fetullah Gülen, Süleyman Hilmi Tunahan, Said’i Kürdi vb) meczuplara inanmak gibi salaklıkları var.    

Akit ve Milli Gazete gibi provokatörlük yapan yayın organları da mevcuttur 

Bu konularda büyük eleştiri hak ediyorlar. Ancak şiddet ve terörün nedeni bunlardır şeklinde bir eleştiri yapmak kesinlikle doğru değildir.    

Peki Türkiye’de İslam adına yapılan terör yada İslamcı terörün kökeni yada sebebi nedir? 

Türkiye’de sofistike ilk İslamcı terör örgütü Hizbullah’tır. Irkçılık yapma niyetinde değilim ama Hizbullah örgütü Türkiye Kürtleri tarafından kurulmuş ve onlar arasında örgütlenmiştir. 

Hizbullah Örgütü devlet desteğinde bir süre PKK ile silahlı mücadeleye girişmiştir. Ancak esas şöhretini İslam adına konuşan başka kimseleri korkunç yöntemlerle infaz etmesine borçludur. Hizbullah Örgütü mesela “laik” lere yada onların gittiği mekanlara saldırarak katliam yapmamıştır. Elbette Hizbullah Terör örgütünün bu tür eylemleri meşru bulmadığından dolayı kalkışmamıştır diyemeyiz. Bir kere Hizbullah yerli bir terör örgütüdür. Uluslararası ayağı ya çok zayıf yada hiç yoktur. Bu tip herkesi hedef alan kör bir terör saldırısı yapması tamamen yok edilmesine sebep olabilirdi. Ulusal ölçekte örgütlenmiş ve dış bağlantısı olmayan örgütler imkânları olsa bile bu son Reinha katliamı benzeri eylemleri yapamazlar. Çünkü bu tip eylemler çok daha sofistike örgütlenmeyi gerektirir ve açık toplumsal faaliyet yapmayı ortadan kaldırır.  

Bu tip terör eylemlerini ülkemizde sol ve etnik bölücü terör örgütü PKK yapmıştır. Ancak PKK mesela Reinha gibi uluslararası sayılabilecek bir eğlence mekânına asla saldırmaz! Çünkü PKK’nin Avrupa ve Dünyanın diğer ülkelerinde ciddi bir sempatisi vardır. Bu sempatinin nedeni “emperyalist ve baskıcı faşist Türk devletine karşı gerilla savaşı verdiği ve hedeflerinin askeri noktalar olduğu” algısına dayanmaktadır. Bunun dışında birçok kez sivil mekânlarda rastgele katliamlar yapan PKK bu eylemlerini TAK diye başka bir örgüt adına üstlenir. PKK kimliği(!) zarar görmesin diye! 

 İslam adına terör örgütü kurulması ve terör yapılması çok yakın bir döneme aittir ve moderndir. Ancak Türkiye’de birçok sosyal medya kullanıcısı, Sosyalist ve Kemalist kesimler aynen Batı’da ki İslamifobiklerin ve aşırı sağcıların iddiası gibi İslam’ın bir terör dini olduğu, Hz. Muhammet’in kılıç zoruyla dini yaydığı iddialarına benzer şeyler söylüyorlar! İslam ile terör kavramlarının öteden beri hemhal kavramlar olduğunu düşünüyorlar. Reinha katliam sonrası birçok sol/Kemalist yayın organının manşetine bakınca Avrupa’daki Irkçı yayınların aynısını görürsünüz! 

Oysa modern zamanlarda İslam ile şiddet arasında ki ilk zorunlu ilişki SSCB’nin Afganistan’ı gayri meşru gerekçelerle 1979 yılında işgal etmesi üzerine başladı. Afganistan o dönemde hala ortaçağ şartlarında yaşayan millet olamamış bir Müslüman topluluktu. Rus işgaline karşı milliyetçilik adına direniş mümkün değildi. Çünkü ortada bir Afgan milleti yoktu!  

Sol bir direnişte mümkün değildi. Zaten Ruslar Afganistan’a komünist devrim getirmek üzere işgal etmişlerdi! Gariban Afgan halkını birleştiren ve silahlı direnişe yönlendirecek yegane motivasyon kaynağı İslam’dı. Modern zamanlardaki İslami cihat kavramı 1980’li yıllarda Afgan direnişi esnasında doğdu. Cihadist literatür bu savaşla birlikte İslam Tarihi ve özellikle Selefi akait üzerinden yeniden üretildi ve dolaşıma sokuldu.  

Afganistan direnişi sırasında dünyanın her yerinden romantik duygularla buraya savaşmaya gidenler tarafından birçok farklı Cihadist örgüt kuruldu. Bunlardan biri Suudi Arabistanlı Usame Bin Ladin’in kurduğu El Kaide örgütüdür. Bu örgütler yeryüzünün tamamını Darul-Harp sahası ilan etmişler ve her ülkede cihat pratiğini benimsemişlerdir. ABD ve İsrail ikilisinin ve onları destekleyen Batı’nın Ortadoğu’da yaptıkları işgaller, acımasız despot iktidarlara verilen destekler, çelişkili politikalar sonucu El Kaide örgütü tüm Ortadoğu’da rahatlıkla örgütlendi. 2000’lı yıllarda El Kaide ABD’yi kendi evinde vurdu! Dünyanın her yerinde büyük terör dalgası estirdi. Tarihin gördüğü en büyük ve korkunç terör saldırılarını gerçekleştirdi. Bunları tek başına bir Bedevi’nin kurduğu örgütün gerçekleştirdiğine inanmak gerçekten zordur! 

İşte Reinha katliamını yapan İŞİD örgütü Irak işgali sonrası devletin ortadan kaldırılmasından sonra El Kaide’ni n Irak şubesi olarak kurulmuştur. İŞİD denilen terör örgütü Irak’ın ikinci büyük şehri Musul’u 4 yıldır yönetiyor! ABD destekli Irak ordusu 3 aydır Musul’un sadece ¼’ünü ele geçirebilmiştir!  

Türkiye’de bazı alçaklar bu ve benzeri İslamcı örgüt saldırılarını doğrudan doğruya Müslümanlara ve İslam Dininin akaidine mal etmeye çalışıyor! Oysa gerçek çok farklı. Bu tip terör örgütleri Rusların Afganistan ve Çeçenistan işgali, Sırpların Bosna soykırımı, İsrail’in Filistin ve Lübnan işgali, ABD’nin Irak işgali gibi tamamen gayrimeşru savaş ve işgaller sayesinde ortaya çıkmışlardır. Ülkeleri durduk yere işgal edenler, kurulu devletleri yıkanlar, halkının tepesinde boza pişiren Esad gibi zalim rejimlere arka çıkanlar bu tip örgütlerin kurulmasından ve ürettikleri terörden doğrudan sorumludurlar!  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.