GÜNÜN YAZISI:
Cem Küçük duyurdu! 28 Şubatçıların hepsine bugün ceza çıkacak
 evgili okurlarım, biliyorsunuz bugün yani 13 Nisan 2018 itibariyle 28 Şubat askerî darbecileri ile ilgili ağırlaştırılmış müebbet kararları topluca açıklanacak. Sayın Savcımız Hanifi Yıldırım 60 kişiye ağırlaştırılmış müebbet istedi. Doğal olarak ağırlaştırılmış müebbet cezası yiyen bir sanık hukuki mecburiyet gereği tutuklanıyor. Tıpkı 15 Temmuz askerî darbecileri gibi onlar da hak ettikleri cezayı alacaklar. Darbeci generallerin yargımız tarafından içeri atılabilmesi sivil demokrasinin zaferi ve askerî vesayetin mağlubiyetidir. Hukukun galibiyetidir bu.

Usta hukukçu Mustafa Yiğitsoy başkanlığında hâkimlerimizin kaç tane ağırlaştırılmış müebbede imza atacağını bugün göreceğiz ama darbeciler yan çizmek için her numaraya başvurabilirler. Milletçe dikkatli olmalıyız. 28 Şubat darbesini öven ulusalcı ve solcu medya aylardır sayın mahkeme heyeti ve savcılarımız ile ilgili kara propaganda yapıyor. Bu ulusalcı ve solcu darbeseverlere hatırlatmak isterim ki, bir askerî darbeyi överek suç işliyorlar. 28 Şubat askerî darbesi bir insanlık suçudur ve elbette bedeli ödenecektir.

Öte yandan herkes biliyor ki, 28 Şubat bir medya darbesidir. Sivil ayakları askerî ayağı kadar hatta belki askerden bile daha önemli olan bir darbedir. Fetullahçı savcılar ve hâkimler 28 Şubat’ın medya ayağıyla 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde iş birliği yaptığı için bu dosyada onları yargılamadılar. Bu konunun üstünü kapattılar. 28 Şubat’ın medya ayağını Fetullahçı teröristler korumuştur. Ama şimdi FETÖ bitti. Sıra 28 Şubatçılara geldi. Önümüzdeki dönemde Cumhuriyetimizin gerçek savcıları ve hâkimleri 28 Şubat’ın sivil ve medya ayağı soruşturmasını yürütecekler ve gereken davayı açacaklar. Milletimiz müsterih olsun. Ankara Cumhuriyet Başsavcımız Yüksel Kocaman ve ekibi aslanlar gibi dimdik hâlde bu vatan ve demokrasimiz için çalışan çok değerli hukuk adamlarıdır.
28 Şubat davasının şu an itibariyle FETÖ ile hiç ilgisi yoktur. Bu kara propagandayı yapan ulusalcı ve solcu medya iftira atarak yine suç işliyorlar. 28 Şubat iddianamesi âdeta yeniden yazılmıştır ve kılı kırk yararak 60 darbeciye suç tarihinde yürürlükte bulunan 765 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 147. maddesi uyarınca, "Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini cebren düşürmeye, devirmeye iştirak" suçlarından "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası istenmiştir. FETÖ’nün araya karıştırdığı masum isimlere ise beraat istenmiştir.

FETÖ ile mücadelesi bilinen Ankara Cumhuriyet Başsavcımız Yüksel Kocaman’a, 28 Şubat davasına bakan Sayın Mahkeme Başkanımız Mustafa Yiğitsoy’a da, kahraman savcımız Hanifi Yıldırım’a da saldıran 28 Şubatçıları bu millet iyi tanıyor.

28 Şubat askerî darbesi bu milletin büyük çoğunluğunu ezmiş bir darbedir ve insanlık suçudur. 28 Şubat’a askerî darbe demeyen ve 28 Şubat’ı savunan her gazeteci ve her emekli asker suçludur. Ulusalcı ve solcu medyada bu suçu işleyenler haddini bilmek zorundadır. Bir darbeyi savunmak insanlığa karşı işlenmiş suç kapsamındadır ve zaman aşımı kesinlikle yoktur.

28 Şubat darbesini ya da 27 Nisan muhtırasını ya da 17-25 Aralık darbe teşebbüsündeki FETÖ tezlerini geçmişte savunmuş veya hâlâ savunan herkes suçludur. Askerî darbeleri ya da darbe teşebbüslerini savunmuş ve savunan her kimse bedelini ağır ödeyecektir. Dediğim gibi 28 Şubat davasının üstünü, aşağılık terör örgütü FETÖ örtmek istemişti. 28 Şubat darbecilerini korudu FETÖ; çünkü 28 Şubat medyası ile 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde ittifak etmişti. Hem 28 Şubatçılar hem Fetullahçılar bu kadar aşağılık adamlardır. Zaten medyaya dikkatle bakın.

28 Şubat askerî darbesinde Rahmetli Erbakan Hoca'mızın devrilmesine destek vererek suç işleyen bütün gazeteciler 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde de FETÖ’yü desteklemiş ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı yok etmek istemişlerdir. Bu çok açık suçtur. Bu darbeciler hep aynı adamlar, hep aynı adamlardır. İşte bakın FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanan ve yargılanacak bütün Sözcü yazarlarını düşünün. Dikkat edin bu adamların hepsi 28 Şubat askerî darbesine de tam destek vermiş gazetecilerdir. Artık bu darbeci adamların saltanatı bitmiştir. Yeni Türkiye kazanmış ve Eski Türkiye tamamen kaybetmiştir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Meral Akşener neden ‘hayır’ dedi

Haberi Oku