GÜNDEM:
Ülkücü İşçiler Derneği İşten Çıkarılan İşçilerin Yanında..
 Beraberin de İşten Çıkarılan İşçiler,Genel Merkez Yöneticileri, Ülkücü İşçiler Derneği Bazı İl ve İlçe Başkanları, Ülkücü İşçiler Derneği Konya İl Başkanı Oğuzhan Yıldırım ve Yönetimi, Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Mehmet Erkin ve Yönetimi, Kamu Sen Konya Şube Başkanı Hüsamettin Şenel, Türkav Konya Şube Başkanı Mustafa Çakar, Maden işçileri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Bazı Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Bazı MHP İlçe Başkanları ve vatandaşlar ile Ilgın da yürüyüş yapan Kandemir, daha sonra Belediye önün de bir basın açıklaması yaptı.

İşte o açıklama;

Çok değerli işçi kardeşlerim, kıymetli basın mensupları ve bizi bu haklı mücadelemizde burada yalnız bırakmayan, destek olabilmek için burada toplanmış olan duyarlı vatandaşlarımız, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.
İsterdim ki, burada bir araya gelmemizin sebebi farklı olsaydı.. Ancak Yıllardır süre gelen ve bir türlü çözülemeyen işçi sorunlarından bir tanesi ile karşı karşıyayız. Üzerine bastığımız topraklarda günlerdir gariban Tür işçisinin hakkının yenildiği hepinizin takdiridir. Maden ocağında sırf sendika isteğinden ötürü onlarca insanımız işsiz bırakılmış ve onların bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri tabiri caizse açlığa itilmiştir
Taşeron İşletmeler Hukuk Tanımaz Bir Şekilde Türk işçisini her alanda bir kıyıma uğratmış, sosyal hak ve güvencelerini yitirmiş ve evine ekmek götüremez durumuna getirmiştir.

Buradaki insanlar sadece sendika üyesi olma isteğinden dolayı işlerinden olmuşlardır. Sosyal haklarını, tatillerini, izinlerini ya da maaşlarında ki iyileştirmeleri takip edecek birilerinin olmasını istemeleridir tek suçları.
Ama Unutmayın ki; Ben Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı, Genel Merkez ve il-ilçe yöneticilerimizle sizlerin yanında ve bu haklı davanızın arkasında olduğumuzu bildirmek için buradayız. Emektar Türk işçisi yalnız değildir. Alnının teri ile rızkını kazanmaya çalışan siz kardeşlerimin üç kuruşunda gözü olan, haksız kazanç peşindeki işverenlere buradan bunu haykırıyoruz. Türk İşçisi Olarak İstediğiniz bir sendikaya üye olmak sizlerin anayasa ile güvence altına alınmış hakkınızdır. Yasalarımız der ki; işçiler, sendikaya üye olmaları ya da olmamaları, iş saatleri dışında veya işverenin rızası ile iş saatleri içinde işçi sendika veya konfederasyonlarının faaliyetlerine katılmalarından dolayı işten çıkarılamaz ya da herhangi bir nedenle farklı muameleye tabi tutulamazlar.

Yasalar size bu hakkı tanırken, bunu elinizden almak kimin haddinedir. Elbette ki daha iyi şartlarda çalışmak, emeğinizin karşılığını almak istemeniz ve bunun için seçtiğiniz bir sendikayla işbirliğine gitmeniz en doğal hakkınızdır. “Biz sendikalı işçi ile çalışmak istemiyoruz” deyip sizleri işten çıkarmak nasıl bir cürettir. Bu cüreti Gösterenler Sonucunada katlanacaklardır. Karşımızda yasa tanımaz arsız işverenler bulunmaktadır. Yasama da biziz, yürütme de biziz, yargı da biziz diyen, hak hukuk tanımayan bu pervasız İşverenler karşısında haklı mücadelemizi her platformda sonuna kadar savunacağız.

Ilgın Kömür İşletmelerinin siz emektar işçileri burada 15 gündür eylemdesiniz. Cefakar aileleriniz ve bizler sizi yalnız bırakmayacağız. İşlerinize geri dönene dek, bu haklı mücadelemizi başarıyla sonuçlandırana dek burada, sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu büyük gafletten dönmeleri için sesimizi gerekli tüm mercilerde yükselteceğiz. Bu bağlamda mecliste Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına konu ile ilgili vermiş olduğu soru önergesinden dolayı MHP Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kalaycı’ya teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Buradaki işçi kardeşlerimizin sendikal hakları,sosyal güvenceleri sağlanıp işe geri alınana kadar mücadelemiz devam edecektir

Sizin emeğiniz, alın teriniz bizlerin emanetidir. Emanetinize sonuna kadar sahip çıkacağımızın sözünü veriyor ve sizlerin haklarınıza kavuşana dek en büyük destekçiniz olacağımızın teminatını veriyorum.

Ve Son Olarak Diyorum’ki…
Nerede Haksızlığa Uğramış İşçi Varsa ÜLKÜCÜ İŞÇİLER Orada, Yanlarında Olacaktır

ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI
HAKAN KANDEMİR

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İsmailağa ‘cemaati’ ve Ensar Vakfı protokole...
Vergi muafiyeti tanınan vakıfların başkanları ve temsilcileri 'Resmi Kutlamalar ve Bayram Törenleri...

Haberi Oku