GÜNDEM:
Sazak: Bu bir teslimiyet evrakıdır
MHP Genel Başkan Adayı Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İnanıyorum ki Türk Milleti iradesine vurulacak hiçbir yaftaya, hiçbir emperyal senaryoya, hiçbir kirli niyete itibar etmeyecek; can emniyetini, mal emniyetini hiçbir TEK ADAM'ın insafına bırakmayacak ve kendi özgür iradesiyle kendi geleceğini, kendisi kalarak ve Türkçe belirleyecektir” dedi.

Sazak’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

Günümüz dünyasının modern vahşileri, gevşek demokrasilerin sömürme kolaylığına alışmış olsa da gelişen dünya şartları çerçevesinde askeri maliyetin, ekonomik maliyetin ve insan maliyetinin artmış olmasından ürküyor.
Bütün niyetlerini, bütün senaryolarını ite kakıla içine Türkiye’mizin de fırlatıldığı Ortadoğulu coğrafyalarda test etmiş olan emperyal oyuncular; yeni senaryolarla tarihin akışını hızlandırmak istiyor.
Yüzlerce yıllık sömürgecilik tecrübesi, süper kudretlere tanzim edecekleri coğrafyalarda, önce siyasal sistemi tanzim etmek gerektiğini öğretmiş gözüküyor. Birilerinin BOP dediği kan oyununun uygulanabilirliği; Müslüman coğrafyaların bu yeni siyaset etme yöntemine göstereceği rızaya bağlanmış gibi. Üzülerek söylemem gerekiyor ki; bugün Türkiye’den talep edilen budur.
Siyaset coğrafyasının bütün köşelerini ikna etmektense, bütün aktörlerini ikna etmektense, bütün kurullarını ikna etmektense; kolay yönetilebilecek, kolay preslenebilecek, kolay dizayn edilebilecek muğlâk bir tek adam, emperyal iştihayı kabartıyor.
Yasa metinleri niyetsiz, ideolojisiz ve nötr metinlerdir. Yasalara niyet katmak, hedef katmak, ideoloji katmak; kullanıcıların niyeti, hedefi ve ideolojisiyle mümkündür. Emperyal oyuncuların bugün dayatılan rejim sıfırlaması karşısındaki suskunluğu işte bu yüzdendir. Muğlâk bir tek adam inşa edilecek, ikna edilecek, emperyal hedeflere uygun hale getirilecek ve yasalara emperyal ideoloji katacaktır. Düşlenen bu, umut edilen bu, yapılmak istenen budur.
Ve hazindir ki bu adı belirsiz, ideolojisi belirsiz, niyeti belirsiz muğlâk bir tek adamı referandum maharetiyle onayımıza takdim edecekler. Onaylamayanların terörist diye yaftalandığı bu takdim süreci; hedeflenen ucuz ve kolay yönetme kabiliyetinin renklerini, ideolojik arka planını ve niyet çukurunu yeterince deşifre etmektedir.
Bu takdim sürecinde terör grupları adına niyet beyan edip “Şunlarla aynı safta mısınız…” ucuzluğuyla kıskaca alınmak istenen bireyin seçme özgürlüğü ve Türkiye’mizin bekasıdır.
Onaylamayanların terörist addedildiği bir metin, hukuk metni olmaktan çıkar bir TESLİMİYET EVRAKINA dönüşür. Türkiye’yi beka sorunu yaşar hale getirenlerin; Türkiye’yi beka sorunu yaşatacağına inandığımız travmatik, zorlama bir metni, toplumsal mutabakat metni olarak takdim etmeleri bu bağlamda kusurlu bir takdimdir.
İnanıyorum ki Türk Milleti iradesine vurulacak hiçbir yaftaya, hiçbir emperyal senaryoya, hiçbir kirli niyete itibar etmeyecek; can emniyetini, mal emniyetini hiçbir TEK ADAM'ın insafına bırakmayacak ve kendi özgür iradesiyle kendi geleceğini, kendisi kalarak ve Türkçe belirleyecektir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

DOLAR SABİTLENİYOR! ERDOĞAN'IN İNGİLTERE...

Haberi Oku