GÜNDEM:
Hanefi Bostan,KPSS raporu doğruysa Devlet bitmiştir
Yazılı açıklama yapan Hanefi Bostan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulduğu iddia edilen KPSS raporuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gazetelerde yer alan haberi aktaran Hanefi Bostan, şunları söyledi: "Habere göre, 'AK Parti'de birkaç genel başkan yardımcısı ve bazı köşk danışmanları aracılığı ile KPSS'ye ilişkin geniş bir çalışma yapıldı. Çalışmanın sonunda da rapor hazırlandı. Bir de Erdoğan'a sunulmak üzere iki sayfalık 'özet rapor' oluşturuldu. Raporda öncelikle KPSS ile ilgili AK Parti'lilerin yaşadığı sıkıntılar anlatıldı. AK Parti'ye oy verenlerin ve AK Parti yöneticilerinin yakınlarının, KPSS'yi kazanamadığı belirtilerek, KPSS'nin mutlaka kaldırılması gerektiği vurgulandı.

Raporda, şoför, hizmetli gibi lise mezunlarının başvurduğu alt hizmet kadrolarını partililerin tercih etmediği de belirtilerek, partililerin daha çok, A grubu kadrolara başvuruda bulunduğu kaydedildi. Raporda, A grubu kadrolar için lisans şartının esnetilmesi gerektiği vurgulandı…

KPSS ile devlete memur alımında teşkilatlarımızdan gelen şikayetler daha çok puan yüksekliğinde yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle de istenen puanı almakta zorlanan on binlerce partili aday istihdam edilememekte ve bu durum teşkilatlarımızda rahatsızlığa sebep olmaktadır.

Devlete memur alımında bir başka açmaz mülakatlardır. Mülakat heyetlerinin oluşturulmasında gereken dikkatin gösterilmediği, bazı CHP ve MHP'li adayların hatta paralelci adayların tanıdıkları vasıtasıyla heyetleri manipüle ettikleri ve memur olarak alındıkları tarafımıza ulaşan raporlarda yer almaktadır. Raporda getirilen öneriler şöyledir; 'Genel toplamada 3,5 milyon katılım ve 70 bin civarı kazanım göz önüne alındığında 50'de 1 kazanma fevkalade düşük bir oran olduğundan bu sınav devam ettiği sürece istenen sayıda kadrolarımızın yasal olarak atanması mümkün görünmemektedir.

Bu nedenlerle KPSS'nin tümden kaldırılması da önemli bir alternatif olarak değerlendirilmelidir. Yüksek bürokrasiye atamalarda vazgeçilmez şart olarak MİT onayı aranmalıdır. Her kim olursa olsun tekli referansın yeterli kabul edilmemesi, kabineden yapılan atamaların dahi mutlak surette denetlenmesi elzemdir."


"Rapor doğruysa devletin bütün kurumlarıyla iflas ettiğinin resmidir" diyen Hanefi Bostan, "Yine anayasa, insan hakları ve demokrasinin rafa kaldırılmak istendiğinin ve fişlemenin devam ettiğinin en belirgin delilidir.

Bu rezalet karşısında 28 Şubat ve ihtilal dönemleri halt etmiş…

Getirilen 'makul şüphe' kavramıyla yandaşlar, PKK ve sempatizanları dışındaki bütün halk potansiyel suçlu mu ilan edilmek istenmektedir? Allah'ım ne günlere kaldık. Birileri aklını peynir ekmekle mi yemiş? Yandaşı memurluğa atamak ya da işe sokmak için, alın teri döken yüz binlerin, yetimlerin ve fakir fukara ile garip gurebanın haklarını yemenin ve yedirmenin hangi kitapta yeri bulunmaktadır?

Gerçekten doğru bir iş yapmak istiyorsanız istihdamı çoğaltacak atılımlara girin, yeni iş sahaları açın, öğretmen, memur, doktor, hemşire ve bilim adamı ihtiyacını karşılayın. Yıllık yüzde 7 ila yüzde 10'lük büyüme gösteren ve yıldan yıla gayr-i safi milli hasılasının arttığı iddia edilen bir ülkede bunlar zor olmasa gerekir.

Yoksa bu iddiaların hepsi yalan mı? Ey hakları yenilenler, ey iş verilmeyenler ve iş bulamayanlar artık uyanın. Her türlü ahlaksızlığı ve haksızlığı yapıp 28 Şubat'ın arkasına saklananlar, yaptığınız her türlü haksızlığın ve zulmün hesabının sorulacağı büyük güne hazırlanın" dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi Bayraktaroğlu...
ABD'de 92 yaşında hayatını kaybeden Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi Tosun Bekir Bayraktaroğlu için...

Haberi Oku